|
کد مطلب: 52387

هرج و مرج نیروهای لباس شخصی در بیرون سالن هلال اهواز

لغو کنسرت سیروان خسروی؛ خوزستان به استان خودمختار دیگری تبدیل می‌شود؟

سیروان خسروی با انتشار نامه ای از اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان خوزستان از لغو کنسرت‌هایش در این استان خبر داد. فیلم های منتشرشده نشان می دهد که عده ای در مقابل سالنی که قرار بود کنسرت در آن برگزار شود، مداحی پخش کرده‌اند.

این کنسرت سیروان خسروی در اهواز که قرار بود روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در سینما هلال اهواز برگزار شود، با دستور رسمی لغو شد. کنسرت روز چهارشنبه، علی‌رغم فشار نیروهای خودسر در بیرون سالن، با حضور مدیرکل اداره ارشاد و دادستان خوزستان، برگزار شد اما بنا به گفته‌های خبرنگار محلی به روزنامه اینترنتی فراز، برنامه روز پنجشنبه لغو شده و هزینه بلیط‌های خریداری‌شده به حساب خریداران مرجوع شده است.

این اولین کنسرت اهواز نیست که با سختگیری نیروهای انتظامی و ضابطین وزارت ارشاد در استان، به بی‌نظمی کشانده شده است. شهورندان اهواز می‌گویند که در برنامه‌های پیشین نیز، ماموران انتظامی و گشت ارشاد در بیرون و داخل سالن، فرسایش روانی زیادی را به شرکت‌کنندگان کنسرت‌ها تحمیل می‌کردند.

این‌بار اما، دخالت فراقانونی نیروهای لباس شخصی که به احتمال زیاد از سوی افراد پرنفوذی حمایت می‌شدند، ماجرا را به سطوح دیگری وارد کرده است. آیا خوزستان نیز قرار است به استانی خودمختار تبدیل شود؟ استانی که با دستور یا حمایت برخی افراد در سطح بالای سیاسی، پا را فراتر از قانون گذاشته و به حقوق شهروندی اهالی‌اش تعرض کند؟

مولف : سینا جهانی

دیدگاه تان را بنویسید