کد مطلب: 48197

سخنگوی طالبان: با این گونه اقدامات مخالفیم

طالبان به خاطر پخش موسیقی، جشن عروسی را به رگبار بستند

عناصر مسلح گروه طالبان به بهانه پخش موسیقی به شرکت کنندگان در یک مراسم عروسی آتش گشوده و دو نفر را کشتند. نزدیکان قربانیان گفتند که افراد مسلح طالبان در شهر «سورخود» در شرق افغانستان پس از بازداشت دعوت شدگان به مراسم عروسی که در حال گوش دادن به موسیقی افغانستانی بودند اقدام به تیراندازی کردند که در اثر آن دو نفر کشته شدند و دو نفر دیگر زخمی شدند. «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان این حادثه را تأیید نکرد اما گفت که طالبان با این گونه اقدامات مخالف است.

عناصر مسلح گروه طالبان به بهانه پخش موسیقی به شرکت کنندگان در یک مراسم عروسی آتش گشوده و دو نفر را کشتند.

رسانه‌های افغانستانی به نقل از برخی مسئولان و شاهدان عینی گزارش دادند که عناصر مسلح گروه طالبان به افراد دعوت شده به یک مراسم عروسی به دلیل پخش موسیقی تیراندازی کردند و حداقل دو نفر را کشتند.

نزدیکان قربانیان گفتند که افراد مسلح طالبان در شهر «سورخود» در شرق افغانستان پس از بازداشت دعوت شدگان به مراسم عروسی که در حال گوش دادن به موسیقی افغانستانی بودند اقدام به تیراندازی کردند که در اثر آن دو نفر کشته شدند و دو نفر دیگر زخمی شدند.

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان این حادثه را تأیید نکرد اما گفت که طالبان با این گونه اقدامات مخالف است.

مجاهد تصریح کرد: در حال حاضر تحقیقات درباره این حادثه در جریان است و نمی دانیم که چگونه این اتفاق افتاد.

وی اشاره کرد که شاید مساله شخصی باشد.

سخنگوی گروه طالبان در کنفرانسی مطبوعاتی گفت که در صفوف امارت اسلامی کسی حق ندارد که از گوش دادن موسیقی یا چیز دیگری ممانعت کند فقط باید او را قانع کند.این شیوه کار است.

مجاهد در ادامه گفت که اگر یکی فردی را بکشد حتی اگر از افراد طالبان باشد این یک جرم است و محاکمه می شود.

گروه طالبان در دوران حکومت خود بر افغانستان از سال 1996 تا 2001 موسیقی را ممنوع کرد اما حکومت کنونی اش قانونی در این زمینه صادر نکرده است اما شنیدن موسیقی را همچنان با شریعت خود مخالف می داند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار