کد مطلب: 46755

ملاقات ماینرها و تولیدکنندگان نفت در تگزاس

برخی تولیدکنندگان محصولات نفتی و ماینرهای بیت کوین در یک انبار خودرو در تگزاس با هم ملاقات کردند تا درباره فرصت‌های احتمالی استخراج رمز ارزها بحث و تبادل نظر کنند.

بیش از ۲۰۰ سرمایه‌گذار برای ایجاد یک اتحاد بزرگ بین تولیدکنندگان نفت و ماینرها در این نشست شرکت کرده بودند. این اتحاد به تولیدکنندگان نفت اجازه می‌دهد تا بتوانند منابع خود را کارآمدتر مدیریت کنند و ماینرها نیز می‌توانند به صورت مستقیم به منابع انرژی دسترسی داشته باشند که در غیر این صورت به هدر می‌رود.

 

 هفته قبل چندین تولیدکننده نفت و ماینر بیت کوین در تگزاس گرد هم آمدند تا درباره امکان استخراج رمز ارزها در مکان‌هایی هایی صحبت کنند که تولیدکنندگان انرژی تگزاس در اختیار آنها قرار خواهند داد. این گردهمایی برای بررسی همین موضوع انجام شده است. چاه‌های نفتی که بزرگی آنها برای ساخت خط لوله و عملیاتی شدن کافی نیست، معمولا گازهای ناشی از استخراج نفت را در همان محل می‌سوزانند.

 

استخراج بیت کوین با استفاده از این گازها می‌تواند راه حلی بهتر از سوزاندن آنها باشد. از گازهای طبیعی می‌توان برای تولید نیروی لازم جهت فعالیت ماینرهای کوچک استفاده کرد. این همکاری علاوه بر اینکه باعث می‌شود تولیدکنندگان نفت و ماینرها هر دو از این موضوع منتفع شوند، مزایای بسیاری نیز برای محیط زیست خواهد داشت، زیرا این گازها فقط برای آزاد شدن در اتمسفر سوزانده نمی‌شوند.

 

پارکر لوییز، یکی از افرادی است که این ملاقات را ترتیب داده است. او به CNBC گفت که از موفقیت این جلسه اطمینان داشته است. لوییز همچنین بیان کرد: من می‌دانستم که اگر یک ملاقات خوب ترتیب داده شود، شهر هیوستون به دلیل ارتباط انرژی و صنعت استخراج، برای توسعه برگزیده می‌شود.

 

هایدن گریفین هابی سوم (Hayden Griffin Haby III) نتیجه ادغام این دو حوزه بزرگ است. او یک فرد فعال نفتی و در عین حال یکماینر است. هابی گفت: زمانی که متوجه بازده عملیات استخراج بیت کوین شدم، سریعا سوار واگن بیت کوین شدم. او همچنین عنوان کرد: وقتی شنیدم که می‌توان از این گاز که باید سوازنده شود، چنین پولی بدست آورد، دیگر نتوانستم به عقب نگاه کنم.

 

یکی از اهداف تولیدکنندگان نفت تگزاس، جذب کارآفرینان متعدد فعال در حوزه ماینینگ است که پس از ممنوعیت‌های کشور چین، بهدنبال پیدا کردن فضای جدید برای فعالیت خود هستند. الخاندرو دلا توره (Alejandro de la Torre) که هنوز در حال انتقال ریگ‌هایماینینگ خود از چین به آمریکا است اظهار کرد که این ماینرها در چندین کشتی در اقیانوس آرام منتظر تحویل به بنادر هستند.

 

با این حال، بسیاری از این معاملات بصورت مخفیانه انجام می‌شود و برای عموم افشا نمی‌شود. برخی از این معاملات توسط توافقنامه‌های غیر قابل افشا محافظت می‌شوند. سایر بازیگران این فضا نیز علاقه‌ای برای صحبت درباره روابط خود ندارند زیرا این امرممکن است باعث برتری رقبای آنها شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار