کد مطلب: 49038

سرقت ۱۵۰ میلیون دلار از کیف‌ پول‌های‌داغ «بیت مارت»

صرافی رمزارز «بیت‌مارت» می‌گوید هکرها ۱۵۰ میلیون دلار از این صرافی سرقت کرده‌اند.

بیت‌مارت در بیانیه‌ای خطاب به کاربران خود گفت که بررسی امنیتی اولیه تکمیل شده و دارایی‌های تأثیرگذار شناسایی شده است. این دارایی‌ها از دو «کیف پول داغ» به سرقت رفته است که یکی در بلاک‌چین اتریوم و دیگری در زنجیره هوشمند بایننس میزبانی شده است. «کیف پول داغ» به دارایی‌های رمزنگاری شده گفته می‌شود که به اینترنت متصل هستند و نسبت به «کیف پول های سرد» آفلاین به راحتی برای مالکان قابل دسترسی هستند.

 

نگهداری ارز دیجیتال در «کیف پول داغ» راحت‌تر است اما هم‌زمان خطر هک‌هایی مانند آنچه در بیت‌مارت رخ داد در این روش وجود دارد.

 

این هک ابتدا توسط شرکت امنیتی بلاک‌چین و تجزیه و تحلیل داده «Peckshield» گزارش شد و بعداً توسط «شلدون شیا» مدیر عامل بیت‌مارت  تأیید شد. بر اساس تجزیه و تحلیل Peckshield، هکرهای ناشناس از یک کلید خصوصی سرقت شده برای باز کردن دو کیف پول و استخراج وجوه استفاده کردند. Peckshield ادعا می‌کند که هکرها می توانسته اند تا ۱۹۶ میلیون دلار دارایی را به سرقت ببرند. به گفته این شرکت، باقی دارایی‌های بیت‌مارت که در این کیف پول‌ها نگهداری نمی شوند، ایمن هستند.

 

در پی این هک، همه برداشت‌ها از بیت‌مارت به حالت تعلیق درآمده است. «شیا» در توییتی اعلام کرده تراکنش‌های واریز و برداشت از روز سه‌شنبه به تدریج بازیابی خواهد شد.

 

منبع خبر : سی‌ان‌ان

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار