کد مطلب: 47203

ما همه ساتوشی هستیم

رونمایی از تندیس خالق بیت کوین در بوداپست

مجسمه‌ای از جنس برنز به یادبود از ساتوشی ناکاموتو، خالق افسانه‌ای بیت کوین بدون چهره در کشور مجارستان ساخته شده است.این مجسمه در پارک فناوری بوداپست رونمایی شده است.

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

 

از آنجایی که ناکاموتو یک شخصیت (یا گروهی) ناشناس است، بعضی از افراد طراحی مجسمه وی را از سخت‌ترین طراحی‌هامی‌دانند. آندراس گیورفی، مسئول این پروژه، در این خصوص گفت:ما ساتوشی را به عنوان پدر و بنیانگذار تمام صنعت رمز ارزها می‌شناسیم. وی بیت کوین و فناوری بلاکچین را خلق کرده. او خداوندبازار ما است.

 

به این ترتیب، ماهیت مرموز و ناشناس خالق بیت کوین در طراحی مجسمه نیز لحاظ شده است. این مجسمه به غیر از یک صورت ساده وصاف و هودی که بر سر انداخته است و لوگوی بیت کوین که بر روی قلب او حکاکی شده است، مشخصه قابل شناسایی دیگری ندارد.

 

تاماس گیلی، یکی از سازندگان این مجسمه به همراه رکا گرگلی گفته است: ساخت این مجسمه یک چالش بزرگ بود. ساخت مجسمه‌ای از فردی که نمی‌دانیم چه شکلی است بسیار دشوار است.

 

سازندگان این مجسمه با توجه به ناشناس بودن ناکاموتو، چهره او را طوری طراحی کرده‌اند که منعکس‌کننده تصویر افراد باشد. اینطراحی گویای مالکیت جمعی شبکه بیت کوین است. گیلی در این خصوص افزود: امیدوارم از طریق زبانی که در این مجسمه به کار برده‌ام، توانسته باشم ایده اصلی بیت کوین را منتقل کنم. این ایده چیزی نیست جز آنکه بیت کوین همزمان متعلق به همه و متعلق به هیچکس است.

 

ایده آندراس گیورفی برای ساخت مجسمه‌ای از ناکاموتو به دلیل تمجید و ستایش او از اختراع ساتوشی است. گیورفی بیت کوین را یکدیتابیس شفاف، عادلانه و کارآمد خوانده است که می‌تواند تمام جوانب دنیای ما را بهبود و ارتقا ببخشد.

 

ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین، پس از آنکه در سال ۲۰۱۱ آخرین ایمیل خود را برای همکارانش ارسال کرد، جامعه بیت کوین را ترککرد و هویت واقعی خود را برای همیشه پنهان کرد. از آن زمان تاکنون، بیت کوین جامعه‌ای از افراد وفادار به این پروتکل را ایجاد کردهاست.

 

مایکل سیلور مدیر عامل شرکت مایکرو استراتژی، یکی از پیشگامان جامعه بیت کوین و از سرمایه‌گذاران مهم بیت کوین، همواره ساتوشیرا با استفاده از اصطلاحات مذهبی و استعاره‌های افسانه‌ای یاد می‌کند.

منبع خبر : cryptopotato

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار