کد مطلب: 59038

مشکل در فرآیند چاپ گذرنامه؛ زمان تحویل پاسپورت یک ماه شد

مشکل در فرآیند چاپ گذرنامه؛ زمان تحویل پاسپورت یک ماه شد

مدت زمان ارسال گذرنامه جدید از یک هفته به یک ماه رسید.

تمدید گذرنامه در ایران با گره جدیدی مواجه شده؛ مدتی است که دفاتر پلیس ۱۰+ در پاسخ به مراجعان اعلام می‌کنند که اگر تا یک ماه دیگر گذرنامه به دست‌تان نرسید به پست مراجعه کنید.

به گزارش فراز، مدت زمان دریافت گذرنامه جدید تا همین چند ماه پیش به استثنا ایام اربعین، یک هفته بود و حتی گاهی گذرنامه جدید کمتر از یک هفته نیز به دست اشخاص می‌رسید.

اما طی دو ماه گذشته این تاریخ از یک هفته به یک ماه تغییر کرده و دلیل آن هم "مشکل در فرآیند چاپ گذرنامه" اعلام می‌شود. مشکلی که احتمالا می‌تواند ریشه در تامین کاغذ مورد نیاز برای چاپ گذرنامه داشته باشد.

در حالی متصدیان دفاتر پلیس ۱۰+ مشکل تاخیر در ارسال گذرنامه را فرآیند چاپ عنوان می‌کنند که سال‌هاست کشور برای چاپ کارت ملی نیز با همین مشکل مواجه بوده.

با این حال وزیر کشور همین دو هفته پیش با قطعیت اعلام کرده بود که تا پایان سال همه کارت‌های ملی صادر خواهند شد. اما در حالی‌که هنوز کارت‌های ملی به صورت کامل صادر نشده‌اند به نظر می‌رسد که از این پس در چاپ یکی از اوراق مهم هویتی دیگر یعنی گذرنامه نیز چالشی جدی وجود خواهد داشت.

 • Ftr ارسالی در

  من دیروز رفتم گفتن دوماه

 • م ارسالی در

  وقتی به پلیس مراجعه کردیم ابدأ این تاخیر در چاپ را اطلاع رسانی نکردند نزدیک به چهل روز شده ولی از صدور گذرنامه تاریخ گذشته ی من خبری نیست وقتی در این پروسه مشکل وجود دارد چرا متقاضی جدید می پذیرید و چرا در دفاتر پلیس به مردم, این تاخیر را اطلاع رسانی نمیکنید؟وقتی بدون گذرنامه امکان خروج از کشور وجود ندارد چرا برای این مشکل راهکاری اساسی در نظر گرفته نمیشود

 • مهدی محولاتی ارسالی در

  من هم حدود یکماه است برای خانواده اقدام کردم ولی متاسفانه هنوز جوابی نگرفتم . هیچ سامانه ای هم پاسخگو نیست .

 • رسول احدی ارسالی در

  نزدیک۳۵روزه کسی پاسخگویان چرا گذرنامه تاخیردارد فقط پول ملت میگیرن

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین