کد مطلب: 47995

منتقدان قانون حبس برای بدهکاران مهریه مقابل مجلس اعتراض کردند

تجمع برای کاهش مهریه

شماری از منتقدان اجرای قانون حبس برای بدهکاران مهریه بار دیگر امروز (سه شنبه) در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

جمعی از افراد در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و خواستار آن  شدند که تعداد پرداخت سکه های مهریه که منجر به حبس می شود، کاهش یابد. آنها پلاکاردهایی در دست داشتند از جمله این که؛ «قیمت سکه در زمان انعقاد عقد + نرخ تورم سالانه بانک مرکزی» «طبق قانون حمایت از خانواده زن ها در عدم تمکین و انحلال کانون خانواده آزادی مطلق دارد»، «قوانین فمنیسم نمی خواهیم» «طبق نظر فقها حبس مردان به دلیل عدم پرداخت نفقه و مهریه شرعا جایز نیست».

 این معترضان که شمار آنان به حدود ۱۰۰ نفر می رسید و عمدتا آقا بودند، پیش از این در ۱۸ مهر امسال نیز با تجمع مقابل مجلس خواستار اصلاح قانون مهریه در نهاد قانونگذاری شده بودند.

تجمع کنندگان که در میان آنان نزدیک به ۱۵ زن نیز حضور داشتند، اعمال قانون حبس برای پرداخت نشدن مهریه و نفقه را مغایر احکام اسلامی و حقوق شهروندی ‌دانستند و خواستار رفع این تعارض‌ها شدند.

حجت الاسلام حسن نوروزی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در میان این افراد حضور یافت و پس از شنیدن نکات و دیدگاه های تجمع کنندگان، این وعده را به آنان داد که نماینده‌ای از این گروه در جلسه کمیسیون قضایی که بناست برای بررسی قوانین مهریه و حمایت از خانواده تشکیل شود، حضور یابد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار