کد مطلب: 47847

بهترین نتیجه مدالی برای کشتی فرنگی ایران

ایران نایب قهرمان رقابت های کشتی در نروژ شد

در آخرین روز رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان که طی روزهای ۱۵ تا ۱۸ مهرماه در اسلو نروژ برگزار شد، تیم روسیه با کسب ۱۵۰ امتیاز به مقام اول این رقابت‌ها دست یافت و تیم ایران نیز با کسب ۱۴۶ امتیاز نایب قهرمان این مسابقات شد.

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان که از ۱۵ مهر ماه آغاز شد، روز گذشته به کار خود پایان داد. پیش‌تر در پایان مسابقات هفت وزن کشتی فرنگی، محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا و محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن ۸۲ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

روز گذشته محمدرضا گرایی، فرنگی‌کار وزن ۶۷ کیلوگرم با شکست دادن نظیر عبداله‌یف از روسیه در فینال با نتیجه ۵ بر ۲، صاحب چهارمین طلای تیم ملی ایران در این مسابقات شد. این پیروزی، تنها ۲ ماه پس از قهرمانی او در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دست آمد.

او در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل راماز زوئیدزه، دارنده مدال نقرۀ زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان به پیروزی رسید.

در آخرین روز این مسابقات میثم دلخانی، کشتی گیر وزن ۶۳ کیلوگرم و دارنده نقره و برنز آسیا نیز صاحب طلا شد.

وی در فینال این وزن، مقابل لری آبولادزه از گرجستان حاضر شد و در یک رقابت تنگاتنگ، دارنده مدال برنز اروپا را با نتیجه ۵ بر ۴ شکست داد و طلای سبک وزن را از آن خود کرد.

کشتی گیران ایران در مجموع در این دور از مسابقات و برای اولین بار در تاریخ این رقابت‌ها صاحب ۶ مدال (۴ طلا و ۲ برنز) شدند.


کشتی فرنگی ایران آخرین بار در مسابقات جهانی ۲۰۱۴ ازبکستان توسط حمید سوریان به مدال طلا رسیده بود و در این دوره با کسب ۴ مدال طلا و ۲ برنز بهترین‌ نتیجه مدالی تاریخ کشتی فرنگی ایران در ادوار مسابقات جهانی را به دست آورد.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در رقابت های جهانی ۲۰۱۴ ازبکستان با یک مدال طلای حمید سوریان، یک نقره امید نوروزی و ۲ برنز افشین بیابانگرد و قاسم رضایی برای نخستین بار بر سکوی نخست جهان ایستاد.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار