کد مطلب: 49265

پلمپ واحدهای تولیدی کفش در سپهسالار

رییس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران، به رویه شهرداری منطقه ۱۲تهران و رفتار با تولیدکنندگان کفش در این منطقه اعتراض کرد.

رسول شجری  گفت: از صبح امروز (شنبه) شهرداری منطقه ۱۲ تعدادی از واحدهای تولیدی کفش واقع در منطقه سپهسالار را پلمپ کرده و اجازه فعالیت به آنها نمی‌دهد. در واقع هدف شهرداری، تعطیلی کارگاه‌ها است.

 

وی ادامه داد: شهرداری منطقه ۱۲ اعلام کرده است که باید فعالیت این کارگاه‌های تولیدی در این منطقه جمع آوری شده و به شهرک صنعتی منتقل شود. در حالی که در دو سال گذشته ما شرایط سخت کرونایی را داشته‌ایم و بیکاری تورم و گرانی مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان کفش ایجاد کرده است و شرایط برای آنکه کارگاه‌های تولیدی کفش به شهرک‌های صنعتی اطراف تهران منتقل شوند وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: همچنین کارگاه‌های تولیدی کفش در شهرک‌های صنعتی آماده بهره‌برداری نیست و با توجه به گرانی مصالح ساختمانی امکان تکمیل‌ها کارگاه‌ها وجود ندارد.

 

شجری با انتقاد از رفتار شهرداری منطقه۱۲ در تعطیل کردن این کارگاه‌ها و ایجاد مانع برای تولید بر خلاف شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده، افزود: هر واحد کارگاه کفش که هم اکنون تعطیل شده است، بین پنج الی هشت کارگر دارد و ادامه این روند باعث بیکار شدن تعداد زیادی از کارگران و ایجاد مشکلات عدیده معیشتی برای آنها و خانواده‌هایشان می‌شود؛ همچنین این روند بیکاری بیش از ۴۰۰ نفر کارگر فعال در این منطقه را در پی خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: ما از مدیران شهرداری منطقه 12 انتظار و تقاضا داریم تا همکاری لازم را داشته باشند و اجازه بدهند تا کارگاه‌های تولیدی کفش همچنان به فعالیت خود در این منطقه تا مهیا شدن شرایط برای انتقال کارگاه‌ها ادامه بدهند و با توجه به در پیش بودن نوروز 1401 و لزوم تامین بازار شب عید این کارگاه‌ها به فعالیت خود مانند گذشته ادامه بدهند.

 

منبع خبر : ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار