کد مطلب: 46193

بازنشستگان هنوز حقوق نگرفته‌اند

وقت اداری نخستین روز شهریور در حالی به پایان رسیده است که بازنشستگان کشوری و لشگری هنوز حقوق مرداد ماه خود را دریافت نکرده‌اند.

به گزارش فراز، حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری که بر اساس عرف هر ماه حداکثر تا تاریخ بیست و نهم واریز می‌شد، اکنون و در حالی که نخستین روز ماه بعدی سپری شده است هنوز واریز نشده است. این مساله با توجه به شرایط دشوار اقتصادی این روزها، مشکلات بسیاری را برای بازنشستگان در پی آورده است. 

 

تاخیر در پرداخت حقوق مردادماه، شامل همه بازنشستگان، از جمله بازنشستگان آموزش و پرورش و نیروهای مسلح است.

 

تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان در حالی رخ می‌دهد که ابراهیم رئیسی پیش از این با تاکید بر اینکه وظیفه دولت اسلامی اجرای عدالت است، وعده بهبود وضعیت معیشتی این قشر را داده و گفته بود: «متناسب‌سازی حقوق با تورم یک امر ضروری است و صرفا به یک قشر تعلق ندارد و باید همه گروه‌های شغلی را شامل شود.» اما اکنون پرداخت حقوق معمول آنان نیز با مشکل و تاخیر مواجه شده است.

 

گفتنی است باتوجه به اینکه در سال‌های اخیر بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی همواره به سیاست‌های این سازمان در خصوص پرداخت حقوق‌ معترض بودند در روزهای اخیر سکوت کرده‌اند تا ببینند در نهایت دولتی که با شعار افزایش رفاه بر سر کار آمده است چه برنامه‌هایی برای آنها دارد. فراموش ‌نکنید که «طرح همسانسازی حقوق بازنشستگان» با همه تبلیغاتی در موردش انجام شد یکی از وعده‌هایی بود که دولت تدبیر و امید نتوانست به آن جامع عمل بپوشاند و در واقع حالا اقشار بازنشسته منتظراند تا ببینند دولت ابراهیم رییسی چگونه می‌خواهد از این خان بگذرد. 

 

در همین پیوند رییس کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در گفتگو با «فراز» با بیان اینکه امروز وقت آن است که از دولتی که به زودی کابینه خودش را برای دریافت رای اعتماد به مجلس معرفی می‌کند بخواهیم که به مواضع منسجم تشکل‌های کارگری و بازنشستگی پایبند باشد چون انتخابات به پایان رسیده، تصور نکنند که همه چیز تمام شده است. 

 

دولت به وعده‌های خود در قبال بازنشستگان عمل کند

 

علی دهقان‌کیا با تاکید بر اینکه دولت ابراهیم رییسی نباید وعده‌هایی که داده است و همچنین مطالباتی که شهروندان از او و کابینه‌اش می‌خواهد را فراموش کند، به خبرنگار فراز گفت: «باتوجه به دولت‌های گذشته امیدواریم این ذهنیت برای دولت جدید به وجود نیاد که تشکل بازنشستگان مطالبات خود را  فراموش کرده‌اند چون بازنشستگان و کارگران از ما می‌خواهند که دولت را نسبت به وضعیت امروز، هوشیار نگه داریم و نگذاریم که خواسته‌هایی مانند پرداخت بدهی بیش از ۴۰۰ هزارمیلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی  فراموش شود.»


 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار