|
کد مطلب: 58770
اختراعات رائفی پوری!

وقتی «باهوش‌ها» مسوولان را به تله می‌اندازند

اختراعات رائفی پوری!

در شرایطی که تحریم، تولیدکننده‌های بزرگ و رسمی کشور را از پای درآورده، افرادی با استفاده از همین خلا، ادعای اختراعات پرهزینه کرده‌ و مسوولان نیز، صرفا با رویکرد تبلیغاتی در تله این ادعا افتاده‌اند.

خودرویی که ۵۰ درصد آب و ۵۰ درصد بنزین می‌سوزاند و قرار بود در مراحل بعدی، مصرف بنزین را به صفر برساند. اختراعی با ادعاهای اثبات‌نشده که مدت‌ها بعد، با تبلیغ صداوسیما و حتی تایید مسوولان استانی همراه شد. حالا پس از چند سال، حسن نوروزی نماینده رباط‌کریم آب‌سوز کردن خودروها را راه‌حل آلودگی هوا مطرح کرده است.

 

ادعاهایی تبلیغاتی که مسوولان کشور را بارها به دام انداخته است. از چند خودرو دست‌ساز که با نام لامبورگینی ایرانی در صداوسیما تبلیغ و در نمایشگاه‌های رسمی رونمایی شدند. تا تولید قرص کرونای قزوینی که توسط فاطمه محمدبیگی، نماینده مجلس اعلام شد.

 

لامبورگینی‌ها از نظر فنی پر ایراد بودند و سرنوشت تولیدشان بعد از فضای پرزرق و برق تبلیغاتی در سکوت ماند. از قرص کرونای قزوینی نیز تنها چند نقل‌قول از یک نماینده مجلس باقی مانده بدون شفافیت محل تولید، فرد تولیدکننده و حتی بدون یک نمونه عینی از قرص!

 

ادعاهای علی‌اکبر رائفی‌پور اما، چند گام از همه این‌ها بالاتر است. پرینتر سه بعدی، اسلحه ذوالفقار، سامانه ضدپهپادی پاداسکای و چند ادعای بزرگ دیگر از تولیدات موسسه فرهنگی مصاف به گفته علی‌اکبر رائفی‌پور حتی قطعات‌شان نیز در شرایط تحریم در موسسه مصاف تولید شده است.

 

این اختراعات در حالی به طور رسمی توسط علی اکبر رائفی پور مطرح شده که گزارشی از فرایند فعالیت‌ها، از طراحی تا بازرسی و کنترل کیفیت و تولید و حتی از محل دریافت سفارش‌های این تولیدات وجود ندارد. رائفی‌پور بارها با توجیه امنیتی بودن مسایل، از شفاف‌سازی سر باز زده اما حتی تصویر یا گزارشی از دام اصلاح‌نژادی شده در موسسه مصاف نیز تا امروز منتشر نشده است.

 

تحریم‌های سال‌های اخیر غرب علیه ایران، بازار فروش چنین ادعاهایی را به سادگی ایجاد کرده است. در شرایطی که تحریم، تولیدکننده‌های بزرگ و رسمی کشور را از پای درآورده، افرادی با استفاده از همین خلا، ادعای اختراعات پرهزینه کرده‌ و مسوولان نیز، صرفا با رویکرد تبلیغاتی در تله این ادعا افتاده‌اند.

 

به نظر می‌رسد در شرایطی که چنین ادعاهایی توسط ناظران و مسوولان مربوطه بررسی نمی‌شود، نمی‌توان نقطه پایانی بر ادامه آن متصور بود.

حجم ویدیو: 35.74M | مدت زمان ویدیو: 00:04:16 دانلود ویدیو

دیدگاه تان را بنویسید