کد مطلب: 57904
از لا‌له‌زار تا انقلاب؛ سریال بی پایان یک مرگ سینمایی!

تغییر کاربری سینماهای میدان انقلاب و ۵ سینمای دیگر تایید شد

از لا‌له‌زار تا انقلاب؛ سریال بی پایان یک مرگ سینمایی!

طبق اعلام سخنگوی انجمن سینماداران، غیر از این دو سینما، پنج سینمای حافظ، عصر جدید، اروپا، استیل و سعدی دیگر سینماهای پایتخت هستند که انجمن سینماداران نامه تغییر کاربری آن‌ها را به ارشاد ارسال کرده و مورد موافقت قرار گرفته‌اند.

خیابان انقلاب در ذهن هر کدام از ما با تصاویری خاص به یادآورده می شود. از بساط کتاب و عطر تلخ قهوه تا دانشگاه و سینماهای حوالی میدان. سال‌هاست که حلقه‌ اطراف میدان انقلاب را سینما سانترال، شهر تماشا و یونیورسال تزیین و در ذهن رهگذران تثبیت کرده‌اند. سینماهایی که حال به انتظار یک سرنوشت مشترک با سینماهای خیابان لاله‌زار نشسته‌اند، در انتظار تغییر کاربری. سینما سانترال یا مرکزیِ فعلی و سالن دیگرش، شهر تماشا و سینما یونیورسال اما تنها سینماهای در انتظار فرونشست نیستند.

طبق اعلام سخنگوی انجمن سینماداران، غیر از این دو سینما، پنج سینمای حافظ، عصر جدید، اروپا، استیل و سعدی دیگر سینماهای پایتخت هستند که انجمن سینماداران نامه تغییر کاربری آن‌ها را به ارشاد ارسال کرده و مورد موافقت قرار گرفته‌اند. این‌ها سینماهایی هستند که طی دهه نود ضربه اول را از پردیس سازی، ضربه بعدی را از کرونا و ضربه نهایی را  از چرخه اکران طی سه ماه اخیر خوردند.

البته ماجرای تغییر کاربری سینماها تنها مختص بدهی و چرخه اکران و پردیس سازی نیست. چنانچه پیش از این در اردیبهشت سال جاری جمعی از سینماداران با امضای یک بیانیه خطاب به دولت و مجلس، تأکید کردند که در صورت ادامه کسر ۲۵ درصدی مالیات، مجبور به تغییر کاربری سینماهای خود هستند. درحال حاضر ۲۵۷ سینما در کشور فعال است که ۱۹۲ تای آن‌ها خصوصی است و سهم سینمادار از فروش هر فیلم حدود ۴۵ درصد است؛ سالن‌های معمولی و نه پردیس سینمایی در شرایط عادی، ماهانه به طور میانگین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان فروش دارند که در مقابل هزینه‌ها مبلغ قابل توجهی نیست.

حجم ویدیو: 21.57M | مدت زمان ویدیو: 00:03:15 دانلود ویدیو

دیدگاه تان را بنویسید