کد مطلب: 53369
تاج دوباره روی سر تاج؛ انتخاب بین بد و بدتر؟

انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شد

تاج دوباره روی سر تاج؛ انتخاب بین بد و بدتر؟

کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال، «حراست از امنیت ملی» را توجیه برگزاری انتخابات به هر قیمتی عنوان کرد. پرسش اما این است که احراز صلاحیت ۳ فرد با پرونده‌های قضایی مفتوح، چطور می‌تواند حافظ امنیت و منافع ملی باشد؟!

مهدی تاج بار دیگر رییس فدراسیون فوتبال شد. او با کسب ۵۱ رأی از ۸۱ عضو حاضر در مجمع، با اختلاف پیروز انتخابات شد. پس از او، میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی به ترتیب موفق به کسب ۲۵ و ۴ رأی شدند. انتخاباتی با حاشیه‌هایی که در چند سال اخیر کم‌نظیر بودند.

در ساعات اولیه بامداد امروز خبر لغو انتخابات منتشر شد. «حسن کامرانی‌فر»، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال، دلیل لغو انتخابات را کدهای اخلاقی فیفا اعلام کرد. برخی رسانه‌ها، پرونده تاج در فولاد مبارکه را دلیل اصلی تلاش‌ها به لغو انتخابات می‌دانند. به نقل از رسانه‌های ورزشی، تاج بیش از یک پرنده مفتوح در دستگاه قضایی دارد. این اما همه ماجرا نیست...

میرشاد ماجدی که پیش از پیروزی مهدی تاج در انتخابات امروز، سرپرست فدراسیون فوتبال بود، یک پرونده باز قضایی دارد که قرار عدم صلاحیت رسیدگی به آن از سوی شعبه رسیدگی‌کننده در گیلان صادر شده است. عزیزالله محمدی نیز یک پرونده در مورد حساب جاری سازمان لیگ داشته که قرار منع تعقیب آن صادر و مختومه شده‌است. همه این‌ها، احراز صلاحیت ۳ نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال را پرسش‌برانگیز می‌کند.

کمیته بدوی انتخابات فدراسیون، حراست از امنیت ملی را توجیه برگزاری انتخابات به هر قیمتی عنوان کرد. پرسش اما این است که احراز صلاحیت ۳ فرد با پرونده‌های قضایی مفتوح، چطور می‌تواند حافظ امنیت و منافع ملی باشد؟ گزینه‌های دیگری برای نامزدی انتخابات فدراسیون فوتبال وجود نداشت که انتخابات با سه کاندیدای مساله‌دار برگزار شد؟

در آستانه برگزاری رقابت‌های جام‌جهانی، چنین حاشیه‌هایی به نفع هرچه و هرکه باشد، به طور قطع به نفع فوتبال ملی ایران تمام نخواهد شد. به هر حال، فدراسیون فوتبال حالا رییس دارد و از بلاتکلیفی درآمده است. باید منتظر تاثیرات انتخاب تاج به ریاست فدراسیون فوتبال، در هفته‌های منتهی به جام جهانی فوتبال باشیم...

دیدگاه تان را بنویسید