کد مطلب: 53198
در دنیا با چند درصد تخلفات فولاد مبارکه سقوط می‌‌کنند؟

در دنیا با چند درصد تخلفات فولاد مبارکه سقوط می‌‌کنند؟

چرا در بسیاری از کشورها وقوع حتی درصدی از ارقام تخلف فولاد مبارکه حتی به تغییر کل دولت منجر می شود و در ایران برای چند برابر آن فساد باید دلخوش به برخورد با چند مدیر میانی باشیم؟

در روزهایی که افکار عمومی ایرانیان این سوال را مطرح می کند که پرونده تخلفات 92 هزار میلیارد تومانی فولاد مبارکه اصفهان چه تبعاتی برای عاملان آن خواهد داشت، جالب است بدانیم چه حجمی از فساد و تخلف در دیگر کشورها باعث سقوط سیاستمداران و حتی دولت ها شده؟ جالب تر جایی است که حجم آن فسادها با ارقام تخلف همین پرونده فولاد مبارکه مقایسه شود. 

نتیجه گیری این مقایسه یک سوال بنیادین است؛ اینکه چرا در بسیاری از کشورها وقوع حتی درصدی از ارقام تخلف فولاد مبارکه حتی به تغییر کل دولت منجر می شود و در ایران برای چند برابر آن فساد باید دلخوش به برخورد با چند مدیر میانی باشیم؟

در گزارش ویدئویی پیش رو نمونه های معروفی از سقوط دولت ها و دولتمردان در دنیا به دلیل تخلفات مالی و فساد را مرور کرده ایم و در میان بیش از بیست نمونه، بزرگترین آنها سقوط دولت برزیل است که کل حجم فساد اتهامی آن تنها به 16 درصد حجم تخلفات فولاد مبارکه اصفهان می رسیده. آن هم برای کشوری که حجم اقتصاد آن طبق برآوردها حدود 8 برابر حجم اقتصاد ایران است. 

 

حجم ویدیو: 52.03M | مدت زمان ویدیو: 00:06:52 دانلود ویدیو

دیدگاه تان را بنویسید