|
کد مطلب: 52372

فرزندان کدام مقامات به عضویت گروه های تروریستی درآمدند؟

عضویت مهدی میرسلیم، فرزند مصطفی میرسلیم در سازمان مجاهدین خلق خبر داغ این روزهاست. مهدی میرسلیم در سال ۹۸ بازداشت و در بهمن ۹۹ برای گذارندن محکومیت ۵ ساله راهی اوین شده است. این اما اولین مورد از پیوستن فرزندان مقامات به این سازمان نیست.

حسین جنتی، فرزند احمد جنتی، از سران سازمان مجاهدین خلق بود. او پس از حمله نیروهای سپاه به خانه تیمی‌‌اش، دستگیر و سپس اعدام شد. علی جنتی، وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد گفته حتی نمی‌داند برادرش کجا دفن شده و هیچ‌وقت نمی‌خواست که بداند مزار او کجاست. مجتبی و ابوالحسن، دو فرزند آیت‌الله محمود طالقانی نیز عضو سازمان مجاهدین خلق بودند. دستگیری این دو، پیش از مبارزه علنی سازمان مجاهدین با جمهوری اسلامی انجام شد. آیت‌الله طالقانی، در اعتراض به بازداشت پسرانش از تهران خارج شد.

 

در سال‌های نخست انقلاب، قصه‌های اعدام مخالفان نظام به دست نزدیکانش، نقل محافل بود. یکی از مشهورترین روایات، حکم محمد محمدی گیلانی برای اعدام ۳ فرزندش بود. تعدادی از مسوولان نیز این روایت را تلویحا تایید کرده‌اند. یکی از نخستین کسانی که در روتوش‌های رسمی، از عکس  ورود تاریخی امام خمینی به ایران، حذف شد حسن لاهوتی اشکوری بود. او در سال ۱۳۶۰ نماینده مجلس بود که پسرش وحید، به اتهام همکاری با سازمان مجاهدین خلق دستگیر شد. وحید لاهوتی، داماد هاشمی رفسنجانی نیز بود. حکم تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط بنیانگذار انقلاب به نام لاهوتی نوشته شد.

 

رشید حسنی، فرزند غلامرضا حسنی، امام جمعه پیشین ارومیه نیز مسوول شاخه آذربایجان غربی سازمان چریک‌های فدایی خلق بود. آیت‌الله حسنی، محل اختفای پسرش را پیدا کرده و به کمیته اطلاع‌ می‌دهد. رشید پس از تحویل به کمیته برای محاکمه به تبریز فرستاده می‌شود و بلافاصله اعدام می‌شود. آقای حسنی گفته بود اگر فرزند دیگری از او نیز علیه رهبر و انقلاب فعالیت می‌کرد، همان کاری را می‌کرد که با رشید کرد. حالا خبر بازداشت مهدی میرسلیم بعد از ۳ سال رسانه‌ای شده است. این خبر شائبه‌هایی را در مورد تایید صلاحیت مصطفی میرسلیم در انتخابات مجلس ایجاد کرده. کاربران، احراز صلاحیت او را با رد صلاحیت علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری مقایسه می‌کنند...

 

دیدگاه تان را بنویسید