کد مطلب: 52281

پلیس محلی ، کشتن ضارب مدرسه ابتدایی را ۷۴ دقیقه طول داد

۱۹ دانش‌آموز و ۲ معلم قربانی تعلل پلیس!

در ۲۴ ماه می، مرد مسلح ۱۸ ساله، با سلاح AR-15 وارد مدرسه‌ای شد و ۱۹ کودک و ۲ معلم را در مدرسه ابتدایی «راب» در شهر «یووالدی» تگزاس، شهری کوچک در غرب «سن آنتونیو» کشت. این مرگبارترین تیراندازی در مدرسه از زمان کشته شدن ۲۰کودک و ۶بزرگسال در مدرسه «سندی هوک» کنتیکت در سال ۲۰۱۲بود.

 

چه شد؟

 

حوالی ساعت ۱۱:۳۰ صبح روز ۲۴ ماه می، حضور یک مرد مسلح، اندکی پس از تصادفش با یک کامیون وانت در یک گودال در خارج از مدرسه گزارش شد. «سالوادور راموس» ۱۸ساله پیش از این، درست چند خیابان آن‌طرف‌تر، به صورت مادربزرگش شلیک کرده بود. پس از خروج از کامیون، «راموس» شروع به تیراندازی به سمت مدرسه کرد. او سپس وارد ساختمان و سپس وارد یک جفت کلاس درس کلاس چهارم شد و شروع به تیراندازی کرد.

 

تلفات:

 

۱۹ دانش آموز و ۲ معلم کشته شده و بیش از ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. تعداد زیادی از افسران آژانس‌های مختلف در مواجهه با مرد مسلح تردید داشتند. بعدها عنوان شد که این تردید، به دلیل حضور والدین مضطرب در بیرون از مدرسه بود. ۷۴ دقیقه پس از ورود راموس به ساختمان، افسران مرزبانی به کلاس‌های درس هجوم برده و او را به ضرب گلوله کشتند.

 

قانون حمل اسلحه دوباره در کانون توجه قرار گرفت

 

تیراندازی در «یووالدی»، کمتر از دو هفته پس از حمله نژادپرستانه در یک سوپرمارکت در «بوفالو» رخ داد. در این حمله، یک مرد مسلح ۱۰ سیاه پوست را کشت. تکرار تیراندازی‌های دسته‌جمعی باعث آغاز موجی از مذاکرات در کنگره شد. جایی که سال ها تلاش برای اعمال محدودیت‌های حمل سلاح در پی چنین حملاتی، با موج مخالفت جمهوری‌خواهان ثمری نداشته‌است.

یک ماه پس از تیراندازی «یووالدی»، کنگره موافقت نهایی‌اش را با مصالحه دو حزبی به منظور جلوگیری از دسترسی افراد خطرناک به سلاح گرم صادر کرد. تصمیمی که در ۲۵ ماه ژوئن به امضای «جو بایدن» رسید.

دیدگاه تان را بنویسید