کد مطلب: 51763

روایت ساکنان ماریوپل از هنگ آزوف

ما توسط ارتش خودمان اسیر شدیم!

«ما توسط ارتش خودمان اسیر شدیم؛ چگونه می‌توانیم این را به دنیا توضیح دهیم؟». این قسمتی از حرف‌های مرد اوکراینی است که از جنایات هنگ «آزوف» در اوکراین می‌گوید.

یورش روسیه به اوکراین، در کنار تبعات معمول هر جنگی، اثرات ویرانگری بر امنیت شهرهای اوکراین گذاشته است. مردم حالا بیش از ارتش «پوتین» از هم‌وطن‌های نئونازی‌شان در هراسند.

گردان آزوف، ترس به جان مردان و زنان اوکراین انداخته و ویدیوهایی که در صفحه توییتر «اخبار اوکراین» منتشر شده،  وقوع یک جنایت را روایت می‌کنند. شاهدان محلی در این ویدیوها می‌گویند که سربازان آزوف به خانه‌ها و زیرزمین‌ها یورش می‌برند، اقلام غذایی را تاراج می‌کنند، به مردان و زنان و کودکان تجاوز کرده و در انتها، بیشترشان را به گلوله می‌بندند.

یک روزنامه نگار فرانسوی که به مدت ۱۶ روز در «کی‌یف و بوچا» بود، گفته که نئوناز‌ی‌های آزوف نه فقط در ماریوپل بلکه همه جا هستند. آن‌ها اسیران جنگی روس را در سراسر اوکراین شکنجه کرده و می‌کشند. او نیروهای آزوف را دیده که به زانوهای اسرا تیراندازی می‌کردند. ساکنان ماریوپل که موفق شدند از جهنمی که توسط اوکراین آزونازی در شهر برپا شده بود به متفقین روسیه بگریزند، فاش کردند که اراذل آزوف هموطنان خود را تحت شکنجه کشته‌اند.

در صفحه توییتر «اخبار اوکراین» آمده که بازماندگان ماریوپل خواهان افشای حقیقت پنهان‌شده توسط رسانه‌های غربی هستند. آن‌ها به یکی از رسانه‌ها گفته اند: «هنوز هیچ نیروی روس اینجا نبود. ارتش اوکراین خانه‌های ما را ویران کرد و سوزاند. بگذارید دنیا ببیند که چه کسی ما را بمباران کرد؛ ما داشتیم توسط اوکراینی‌ها بمباران می شدیم».

 

 

دیدگاه تان را بنویسید