کد مطلب: 57935
آقای وزیرصمت ۱۵ درصدت کو؟! + اینفوگرافی

افزایش عجیب قیمت خودرو در بازار

آقای وزیرصمت ۱۵ درصدت کو؟! + اینفوگرافی

نگاهی به قیمت کارخانه‌ای خودروها نشان می‌دهد که نه تنها خبری از ارزانی نیست بلکه قیمت خودروهای داخلی در بازار با افزایش عجیب و غریب و در مواردی با ۵۰ درصد افزایش روبه روست.

۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۰، رضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت وعده داد که سال آینده با افزایش تولید خودرو قیمت تمام شده خودرو دست کم ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش فراز، وعده‌ای که طبیعتا در صورت اجرایی شدن آن، قیمت خودرو در بازار نیز باید ۱۵ درصد کاهش پیدا می‌کرد. حالا امروز، ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۱ است و چند روز بعد از بازار ملتهب خودرو و افزایش عجیب و غریب قیمت‌ها.

وزیر صمت وعده ارزان شدن خودرو را داده بود، اما نگاهی به قیمت کارخانه‌ای خودروها نشان می‌دهد که نه تنها خبری از ارزانی نیست بلکه قیمت خودروهای داخلی در بازار با افزایش عجیب و غریب و در مواردی با ۵۰ درصد افزایش روبه روست.

بیایید نگاهی به قیمت های ۴مدل خودرو تولید داخل بیاندازیم.

0300212

 

این افزایش قیمت ها که انتقادهای فراوانی را هم به دنبال داشته، در حالی رخ داده که سخنگوی وزرات صمت از افزایش ۳۸۰ درصدی تولید خبر داده  و در عین حال از فروردین ماه سال جاری آمار تولید خودرو از سوی وزارت صمت منتشر نمی‌شود.

حالا پرسش اینجاست که اگر تولید خودرو تا این حد زیاد شده، چرا اختلاف قیمت میان کارخانه و بازار به ۵۰ درصد رسیده است؟ آیا دلیلی به غیر از کاهش عرضه خودرو در بازار وجود دارد؟

بهتر است از  وزیر صمت بپرسیم: جناب وزیر ۱۵ درصدت کو؟

 

حجم ویدیو: 24.41M | مدت زمان ویدیو: 00:02:19 دانلود ویدیو

دیدگاه تان را بنویسید