کد مطلب: 52708

چشم‌انداز قیمت طلا در هفته‌های آینده

افزایش قیمت فلزات گران‌بها در حالی رخ داد که دلار امریکا پس از افزایش دو روزه، کاهش پیدا کرد...

روز پنج‌شنبه قیمت طلا افزایش پیدا کرد. در واقع در این روز ضمن توقف رشد دلار، اغلب فلزات گران‌بها افزایشی اندک را نشان دادند.

 

هر اونس طلا، با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۶۷.۴۱ دلار رسید. معاملات آتی طلا نیز بهتر شد و با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۷۸۳.۶۰ دلار در هر اونس رسید.

 

معاملات آتی پلاتین نیز ۰.۱ درصد افزایش یافت؛ و این در حالی است که معاملات آتی نقره پس از افت ۱ درصدی دو روز گذشته، افزایش ۰.۶ درصدی را تجربه کرد.

 

افزایش قیمت فلزات گران‌بها در حالی رخ داد که دلار امریکا پس از افزایش دو روزه، کاهش پیدا کرد.

 

شاخص دلار در دو روز گذشته، و پس از اظهارات جنگ‌طلبانه دو عضو فدرال‌رزرو [که به افزایش انتظارات برای بالارفتن شدیدتر نرخ بهره در سال جاری منجر شد] تقریباً ۱ درصد افزایش پیدا کرد...

 

مری دالی، رئیس فدرال‌رزرو سانفرانسیسکو، و چارلز ایوانز، رئیس فدرال‌رزرو شیکاگو، هر دو نشان دادند که تورم در کشور هنوز کاهش پیدا نکرده است. و فدرال‌رزرو احتمالاً برای مبارزه با افزایش قیمت‌ها، نرخ‌ها را باز هم بیشتر افزایش دهد.

 

تشدید بالقوه تنش‌های میان ایالات‌متحده و چین نیز بار دیگر دلار را به مأمن خوبی برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

 

شاخص دلار امریکا در معاملات آسیایی روز پنج‌شنبه، ۰.۱ درصد کاهش داشت. شاخص دلار امریکا نیز در محدوده‌ای مشابه، کاهش را تجربه کرد.

 

در حالی که به نظر می‌رسد طلا در دو هفته اخیر، مقداری افزایش داشته است، چشم‌انداز این فلز زرد، با چشم‌اندازِ افزایش نرخ بهره تضعیف شده است.

 

همچنین که انتظار می‌رود اغلبِ دیگر فلزات گران‌بها نیز با کاهش قیمت‌ها مواجه شوند... دلیلش هم اینکه فدرال‌رزرو هم‌چنان به سیاست‌های پولی سخت خود ادامه می‌دهد.

 

در فلزات صنعتی، معاملات آتی مس، با ۰.۲ درصد کاهش به ۳.۴۷۱۰ دلار در هر پوند رسید.

 

معاملات آتی روی نیز ۰.۸ درصد کاهش یافت؛

 

و این در حالی بود که معاملات آتی نیکل اندکی افزایش را تجربه کرد.

 

قیمت مس نیز در این هفته به دنبال انبوهی از PMIهای (PMI: یا همان شاخص مدیران خرید... که نمایان‌گر وضعیت رشد اقتصادی اعم از انبساط و انقباض است. م.) ضعیف تولیدی در سراسر جهان، کاهشی شدید را تجربه کرد...

 

... و انتظار می‌رود که این روندِ تضعیفِ داده‌های کارخانه‌ها، در ماه‌های آینده بر فلزات صنعتی نیز تأثیر بگذارند.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار