کد مطلب: 48344

ایلان ماسک به دنبال فروش سهام تسلا

ایلان ماسک ساعاتی پیش توییتی درباره فروش سهام تسلا منتشر کرد و تاکنون بیش از دو میلیون نفر به آن رای داده‌اند. ۵۶٪شرکت‌کنندگان در خصوص پیشنهاد ایلان ماسک برای فروش سهام خود رای مثبت داده‌اند.

او پرسیده است: اخیرا بسیار زیاد گفته می‌شود که سودهای تحقق نیافته، ابزار فرار مالیاتی هستند. بنابراین پیشنهاد من، فروش ۱۰٪ از سهام تسلااست. با این موضوع موافق هستید؟ من بر اساس نتیجه این نظرسنجی تصمیم می‌گیرم.

 

این توییت، کامنت‌های بسیار زیادی از جانب سرمایه‌گذاران بیت کوین و رمز ارزها دریافت کرده است. بعضی از این افراد از ماسک درخواست کرده‌اند که در خصوص پرداخت بیت کوین برای محصولات شرکت تسلا تجدید نظر کند. بعضی دیگر نیز این حجم از فروش رانشانه صعودی برای بازار رمز ارز دانسته‌اند.

 

آنتونی پامپلیانو، یکی از سرمایه‌گذاران بیت کوین در این خصوص گفته است: اگر بیش از ۲۰ میلیارد دلار سهام خود را بفروشی، طی چند دقیقه سود بسیار زیادی از طریق پرداخت مالیات نصیب دولت می‌شود.

 

هرچند اکثر پاسخ دهندگان به نظرسنجی ماسک از وی خواسته‌اند که سرمایه بیشتری در بیت کوین یا پروژه‌های کریپتوی موردنظر آنهاقرار دهد. کوین پفراث (Kevin Paffrath) یکی از تحلیلگران امور مالی در خصوص احتمال خرید بیت کوین از جانب ماسک خاطرنشانکرده است که برادر ایلان ماسک بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از سهام تسلا را روز جمعه ۵ نوامبر فروخته است.

 

پفراث گفته است که آیا برادر ایلان از این نظرسنجی اطلاع داشت و انگیزه ایلان برای فروش ۲۵ میلیارد دلار از سهام شرکت خودچیست؟ پرداخت مالیات یا خشنود کردن دنبال‌کنندگان خود. هیچکدام از این دو مورد از ویژگی‌های شخصیتی ایلان ماسک نیست.

 

فروش سهام تسلا چه تاثیری بر قیمت بیت کوین می‌گذارد؟

 

در این خصوص، پفراث گفته است ایلان ماسک به ۴ دلیل از این پول برای خرید بیت کوین استفاده می‌کند. دلیل اول این است که ماسک به دلیل ترس از تورم، ترجیح می‌دهد پول نقد خود را به دارایی‌های دیگر تبدیل کند.

 

دلیل دوم این است که احتمالا بیت کوین یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های ایلان ماسک است. حداقل، یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌هایی که اعلام کرده است. دلیل سوم این است، از آنجایی که ایلان ماسک تمام املاک خود را فروخته است بعید به نظرمی‌رسد که این پول را در عرصه املاک وارد کند. در آخر پفراث گفته است: انتظار می‌رود که بیت کوین به عنوان روش پرداخت برای خرید خودروهای تسلا مجددا پذیرفته شود. به نظرم ۱۲ الی ۱۳ میلیارد دلار واردعرصه رمز ارز شود. شاید این پول به بیت کوین و اتریوم اختصاص یابد! شاید شیبا اینو و دوج کوین! به نظرم ایلان ماسک در خصوصاین پول، محافظه‌کارانه‌تر عمل می‌کند. بنابراین به نظرم این پول را وارد بیت کوین می‌کند.

 

در ماه فوریه ۲۰۲۱، این شرکت خودروسازی اعلام کرد ۱.۵ میلیارد دلار به بیت کوین اختصاص داده است. در نتیجه، قیمت بیت کوین باروند صعودی چشمگیری از کانال قیمت ۳۰,۰۰۰ دلار به ۶۵,۰۰۰ دلار همراه شد.

 

بنابراین، پیش‌بینی در خصوص سرمایه‌گذاری بیشتر ایلان ماسک بر روی بیت کوین، تب‌وتاب بسیار زیادی بین کاربران رمز ارزها به وجودآورده است، زیرا بسیاری از افراد تاثیر ایلان ماسک بر روی این عرصه و خرده سرمایه‌گذاران را به یاد دارند. مایکل سیلور از طرفداران بیت کوین و مدیرعامل مایکرواستراتژی در پاسخ به توییت ایلان ماسک گفته است: اگر هدف ایلان ماسک، متنوع سازی سرمایه‌گذاری‌های خود باشد، استراتژی جایگزینی که می‌تواند در نظر بگیرد تبدیل سهام شرکت تسلا به بیت کوین استاندارد و خرید ۲۵ میلیارد دلار بیت کوین است. این اقدام، متنوع سازی سرمایه‌گذاری‌ها، محافظت در برابر تورم ومنافع دیگری برای تمام سرمایه‌گذاران را به همراه دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار