کد مطلب: 47571

ایلان ماسک:

ارزهای دیجیتال تهدیدی برای حزب کمونیست چین است

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا در کنفرانسی در رابطه با تحریم رمزارزها توسط بانک خلق چین اظهارنظر کرد و ارزهای دیجیتال را تهدیدی برای حکومت چین دانست.

ایلان ماسک در کنفرانس کد (Code) که در تاریخ ۲۸ سپتامبر برگزار شد گفت: دولت چین علاقه‌ای به رمز ارزها ندارد. وی معتقد است رفتار خصمانه دولت چین در قبال ارزهای دیجیتال به خاطر این است که آنها این دارایی‌ها را تهدیدی برای دولت مرکزی می‌دانند.

 

وی در این رابطه گفت: هدف رمز ارزها کاهش قدرت دولت‌های مرکزی است و حدس من این است که چین از این مسئله خرسند نیست. به عقیده ماسک، به دلیل آنکه دولت‌ها قادر به کنترل ارزهای دیجیتال نیستند، این دارایی‌ها ارزشمند هستند.

 

وی افزود: می‌دانید، وقتی که دولت‌ها نمی‌توانند از این ظرف عسل دل بکنند و می‌خواهند همیشه پایگاه داده پول را دستکاری کنند، این احتمالا ارزشمند است. وی در این کنفرانس خاطر نشان کرد که علت ممنوعیت استخراج می‌تواند با قطعی‌های گسترده برق در استان‌های جنوبی این کشورمرتبط باشد.

 

در حالی که در این کنفرانس ماسک در رابطه با توانایی‌اش برای جابجایی بازار رمز ارزها با یک توییت اظهارنظر می‌کرد، به شوخی بهاین نتیجه رسید که اگر بازار صعود کند اتفاق خوبی خواهد بود.

 

وی معتقد است برای ارزهای دیجیتال هدف طولانی مدتی وجود دارد. علاوه بر این، وی نابودی رمز ارزها را غیرممکن می‌داند با این حال معتقد است دولت‌ها به احتمال زیاد پیشرفت‌های صنعت را کند خواهند کرد. وی همچنین متقاعد شده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در رابطه با قوانین مرتبط با رمز ارزها نباید هیچ کاری انجامدهد.

 

ماسک در این کنفرانس خاطرنشان کرد که ارزهای دیجیتال را مشابه با رستاخیز دوباره مسیح نمی‌بیند.

 

وی در آخر کنفرانس گفت: من نمی‌گویم که متخصص بزرگ ارزهای دیجیتال هستم. در رمزارزها ارزشی نهفته است. منتصور نمی‌کنم این پدیده مانند رستاخیز دوباره مسیح باشد، اما امیدوارم خطا و تأخیر درسیستم پولی را کاهش دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار