کد مطلب: 47408

چین همه معاملات رمز ارز را ممنوع کرد

بانک مرکزی این کشور روز جمعه بطور خاص مبادلات ارزهای دیجیتال خارجی را هدف قرار داد و اعلام کرد که ارائه خدمات آنلاین به ساکنان چین برای آنها غیرقانونی است، این اقدام یک تلاش آشکار برای بستن حفره‌ای بود که پس از ممنوعیت در ماه می توسط موسسات مالی داخلی از ارائه خدمات تراکنش های ارزهای رمزنگاری شده باقی مانده بود.

این بیانیه که با عنوان «ممنوعیت و جلوگیری از خطرات معاملات ارزهای مجازی» منتشر شده است، توسط مقامات برتر و قانون‌گذاران فضای مجازی چینی امضا شده است و این قانون تمام فعالیت‌های مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع می‌کند.

 

این قانون لیست جامعی از فعالیت‌های ممنوع شده را شامل می‌شود که تا قبل از آن، وضعیت قانونی برخی از این فعالیت‌ها مشخص نبوده است.

 

بر اساس مقررات تازه، معاملات رمز ارز به رمز ارز ممنوع است. در قوانین سال ۲۰۱۷ معاملات بین رمز ارز و ارز فیات ممنوع شده بود. قانون‌گذاران، بانک‌ها و موسسات مالی را از ارائه خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال محروم کرده‌اند.

 

کارمندان صرافی‌هایی که دفتر آنها خارج از کشور چین قرار دارد، به دلیل آنکه آگاهانه در فعالیت‌های مرتبط با صنعت کریپتو کارنسی مشارکت داشته‌اند مورد بازخواست قرار خواهند گرفت. صرافی‌های ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ از چین طرد شدند و با اینکه دفاتر خودرا به خارج از این کشور منتقل کردند اما بخش قابل توجهی از فعالیت آنها در داخل کشور انجام شده است.

 

در این بیانیه آورده شده است که اطلاعات مرتبط با ارزهای دیجیتال سانسور شود. سایت‌ها و برنامه‌هایی که فعالیت مرتبط با رمز ارز دارند تعطیل شوند. در دو ماه گذشته نیز این دست اقدامات در کشور چین صورت گرفته است و منابع خبری مانند Coinworld تعطیل شده‌اند.

 

قانون‌گذاران گفته‌اند در حال برقراری مکانیسمی برای جلوگیری از جو معاملات رمز ارزها و فعالیت‌های مرتبط با استخراج ارز دیجیتال هستند. در این بیانیه از پلیس خواسته شده است که با فعالیت‌هایی که امور مرتبط با کریپتو را تسهیل می‌بخشند، شامل پولشویی و قمار به جدیت برخورد کنند.

 

این بیانیه توسط بانک خلق چین (PBoS)، دفتر فضای مجازی چین، دادگاه عالی خلق چین، وزارت صنعت و تکنولوژی ارتباطات چین،وزارت دفاع، دفتر کل نظارت بر بازار چین، کمیسیون قانون‌گذاری بانکداری و بیمه چین، و کمیسیون قانونی اوراق بهادار چین امضا شده است.

 

با این حال دولت چین فعلا مالکیت رمز ارزها را ممنوع اعلام نکرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار