کد مطلب: 47654

فاصله گرفتن طوفان شاهین از سواحل جنوب به معنی پایان شرایط مخاطره آمیز نیست

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: طوفان "شاهین" که شب گذشته به نزدیک‌ترین فاصله به سواحل جنوب ایران رسید، پس از ادامه حرکت به سمت جنوب-جنوب غرب متمایل شد.

علی ملاشاهیدر زاهدان  اظهار داشت: طوفان شاهین که شب گذشته به نزدیک‌ترین فاصله به سواحل جنوب ایران رسید، پس از ادامه حرکت به سمت جنوب-جنوب غرب متمایل شد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر طوفان در حوالی مرکز دریای عمان قرار دارد و به سمت جنوب غرب در حرکت است. اکنون طوفان در فاصله حدود 180 کیلومتری چابهار قرار دارد و با سرعت حدود 100 کیلومتر برساعت به سمت جنوب غرب و سواحل کشور عمان در حرکت است.

وی خاطرنشان کرد: فاصله گرفتن طوفان از سواحل جنوب استان به معنی پایان شرایط مخاطره آمیز نیست، همچنان شرایط دریای عمان برای فعالیت‌های دریایی به شدت نامناسب است و توصیه می‌شود تا زمان عادی شدن شرایط همچنان فعالیت‌های دریایی ممنوع باشد.

ملاشاهی گفت: همان گونه که انتظار می‌رفت طوفان شاهین مخاطرات جوی زیادی برای سواحل و برخی مناطق دور از ساحل ایجاد کرد و مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان در حال دریافت داده‌های بارش طوفان است و به محض تکمیل داده‌ها، میزان بارش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار