کد مطلب: 47565

راه اندازی مرکز قرنطینه بیماران کرونایی در شلمچه

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: مرکز قرنطینه بیماران کرونایی به منظور بستری زائران مبتلا به کرونا در مرز شلمچه راه‌اندازی شد.

شکرالله سلمان زاده افزود: همزمان با بازگشت زائران از کشور عراق مرکز قرنطینه بیماران کرونایی در محل بیمارستان و مرکز پشتیبانی بهداشت و درمان جدیدالاحداث شهید سردار سلیمانی در مرز شلمچه راه اندازی و فعال شده است.

وی اظهار داشت: در صورت شناسایی افراد مبتلا به کرونا این افراد در این محل قرنطینه و بستری می شوند.
سلمان زاده گفت: در حال حاضر این مرکز با ظرفیت ۲۴ تخت راه‌اندازی شده و خدمات طب اورژانس و طب حاد تنفسی به بیماران ارائه می‌دهد و در صورت نیاز امکان افزایش ظرفیت تخت های آن تا ۴۰ تخت وجود دارد.
وی بیان کرد: با استقرار مرکز قرنطینه مرزی شلمچه در صورتی که جواب آزمایش کرونای مسافر راه دور مثبت شود، موضوع به محل زندگی وی اطلاع‌رسانی می‌شود و تا زمان فراهم شدن خودرو برای انتقال وی به شهر و محل زندگی خود، بیمار موقتا در این مرکز قرنطینه می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان همچنین به استقرار یک صد گروه برای انجام آزمایش سریع کرونا در نقطه صفر مرزی در شلمچه خبر داد.

با پایان آیین اربعین حسینی در عراق روند بازگشت زائران به کشور از مرزهای زمینی از جمله مرز شلمچه در استان خوزستان شتاب گرفته است.

مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار