کد مطلب: 47560

آخرین وضعیت منطقه مرزی مهران برای ورود زائران به کشور

فرمانده نیروی انتظامی از آغازموج بازگشت زائران به کشور خبر داد و گفت: در صورت افزایش حجم تردد در مرز مهران گیت های ویژه و فوق العاده بازگشایی خواهند شد.

سردار حسین  اشتری در حاشیه بازدید از مرز مهران بااشاره به آغاز موج بازگشت زائران به کشور گفت: افرادی که به صورت هوایی عازم کربلای معلی شده اند، می توانند از مرز بین المللی مهران وارد کشور شوند.

وی با بیان اینکه کارکنان نیروی انتظامی در پایانه مرزی مهران و چذابه پذیرای زائران هستند، افزود: تا زمان عادی شدن تردد در پایانه مرزی تمامی مسئولان و کارکنان انتظامی مستقر در شهر مهران پای کار خواهند بود تا خدمات مورد نیاز را به زائران ارائه دهند و در صورت افزایش حجم تردد زائران به کشور اقدام به بازگشایی گیت های فوق العاده و ویژه خواهیم کرد تا از اتلاف وقت هموطنان جلوگیری شود.

فرمانده ناجا ادامه داد: بر اساس مصوبات ستاد اربعین کشور، سازمان حمل ونقل و سایر سازمانها با تمام توان برای تسریع در بازگشت زائران به شهرهای مبداء به صورت شبانه روز تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: همکاران ما تمهیدات لازم را از نقطه صفر مرزی و در تمامی مسیرهای مواصلاتی اندیشیده اند تا زائران پس از ورود به کشور در کوتاه ترین زمان ممکن به شهرهای خود انتقال شوند.

سردار اشتری از زائران خواست حین ورود به کشور از عجله و شتاب خودداری کنند و افرادی که با خودروی شخصی به مرزها مراجعه کرده اند با استراحت کامل در مکان های تعیین شده به مسیر خود ادامه دهند تا در صحت وسلامت و بدون حادثه به شهرهای خود باز گردند.


آخرین وضعیت منطقه مرزی مهران برای ورود زائران به کشور


فرمانده مرزبانی ناجا اظهار کرد: از بامداد  روز چهارشنبه تا صبح چهارشنبه حدود ۴۵۰۰ نفر از زائران راهپیمایی اربعین حسینی، از مرز زمینی مهران وارد کشور شده اند .

وی در یک برنامه رادیویی که صحبت می کرد، گفت: دیشب سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی از  پایانه‌ مرزی مهران بازدید داشتند و با تعداد از زائران  نیز صحبت کردند و احتمالا امروز نیز  مجددا دیداری از این منطقه  داشته باشند .

گودرزی با بیان اینکه از بامداد روز چهارشنبه تا صبح امروز حدود ۴۵۰۰ نفر از زائران از مرز مهران وارد کشور شده اند، افزود: در پایانه‌ مرزی مهران زیرساخت‌های خوبی را فراهم کرده ایم تا ورود زائران به کشور آسان تر شود و آنها دچار معطلی زیادی در این زمینه نشوند.

وی همچنین با اشاره به آمادگی موکب‌ها برای ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی از جمله فعالیت های موکب های ارتش، سپاه و نیروی انتظامی، اظهار کرد:  تمام تلاش ما این است زائران در هنگام ورود به کشور با کمترین زحمت بتوانند به شهرهای محل سکونت خود مراجعه کنند و در همین چارچوب اتوبوس های زیادی در پایانه های مرزی قرار داده شده است تا زائران را جابجا کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا همچنین گفت: در حال حاضر برخی از زائرین اربعین حسینی به مناطق مرزی مراجعه می کنند تا وارد عراق شوند در حالی که باید تاکید شود عراق مرزها را بسته و به هیچ وجه اجازه ورود نمی‌دهد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار