کد مطلب: 47495

ند پرایس برغم دریافت واکسن به کرونا مبتلا شد

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در حالی از مبتلا شدن خود به ویروس کرونا خبر داد که وی پیش از این واکسن آمریکایی بیماری همه گیر کوید ۱۹ را دریافت کرده بود.

ند پرایس در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: بعد از تجربه کردن علائم در صبح امروز آزمایش کرونای من مثبت شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه به مدت ۱۰ روز در قرنطیه خواهد بود، افزود کمی احساس ناخوشایندی دارم اما از حفاظت در برابر بیماری های شدید که توسط واکسن های ایمن و موثر ارائه می شود، سپاسگزارم.
به گزارش رسانه های آمریکایی، آزمایش کرونای ند پرایس در حالی مثبت اعلام شد که وی به همراه آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل حضور داشته است.
جالینا پورتر معاون ند پرایس به خبرنگاران گفته بلینکن امروز صبح آزمایش کرونا داده و جواب آن منفی است.
وی در ادامه از آخرین وضعیت دیگر اعضای تیم وزارت امور خارجه آمریکا که در مجمع عمومی سازمان ملل حضور داشتند، اظهار بی اطلاعی کرد.
این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا چند روز پس از تایید دُز سوم واکسن کرونا از سوی مقامات بهداشتی این کشور، امروز دوشنبه به وقت محلی دُز سوم واکسن کرونای خود ( فایزر) را در کاخ سفید دریافت کرد.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا، بایدن پیش از دریافت واکسن کرونای خود به خبرنگاران گفت: ما می‌دانیم برای شکست این همه گیری و نجات جان افراد، باید مردم را واکسینه کنیم.
وی افزود خواهش می‌کنم کار درست را انجام دهید. واکسن کرونای خود را دریافت کنید. این امر می‌تواند جان شما و جان افرادی را که در اطراف شما هستند،نجات دهد.
رییس جمهوری آمریکا دو نوبت واکسن خود را پیش از سوگند رئیس جمهوری و در ماه ژانویه دریافت کرده بود. وی که ۷۸ سال دارد، در گروه سنی مجاز برای دریافت واکسن دُز سوم کرونا در آمریکا است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار