کد مطلب: 47384

اولیانوف: روسیه قاطعانه گنجاندن مسائل منطقه‌ای در مذاکرات برجامی را رد کرده است

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین گفته که کشورش به طور قاطع با گنجاندن مسائل منطقه‌ای و موشکی در مذاکرات برجامی با ایران مخالفت کرده است.

 «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین گفته که کشورش به طور قاطع با گنجاندن مسائل منطقه‌ای و موشکی در مذاکرات برجامی با ایران مخالفت کرده است.

وی در پیامی توئیتری در واکنش به سخنان «لورا روزن» خبرنگار المانیتور که به نقل از یک مقام آمریکایی تلاش واشنگتن برای گنجاندن مسائل منطقه‌ای در مذاکرات ۱+۵ با ایران را رد کرده بود، نوشت: «به عنوان یک شرکت‌کننده در مذاکرات، می‌توانم صحت این مطلب را تأیید کنم. ایده نامناسب ترکیب مسائل هسته‌ای، موشکی و امنیت منطقه، پیش از آغاز مذاکرات در وین کنار گذاشته شد و روسیه قاطعانه آن را رد کرد».

روزن پیش از این به نقل از این مقام ارشد آمریکایی نوشته بود که گنجاندن مسائل منطقه‌ای در مذاکرات برجامی، چیزی نیست که به دنبال آن باشیم یا درخواست آن را داده باشیم.

این مقام آمریکایی همچنین گفت که واشنگتن روی هیچ چارچوب خاصی اصرار نکرده‌ است آنچه ما به آن تمایل داریم، چارچوبی برای رایزنی درباره امنیت منطقه‌ای است.

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار