کد مطلب: 47348

نماینده مجلس: اگر به جای سینوفارم، واکسن برکت تامین شود، مردم بیشتر استقبال می‌کنند

نماینده جاسک و میناب با اشاره به وضعیت واکسیناسیون تاکید کرد: اگر به جای سینوفارم، واکسن برکت تامین شود مردم بیشتر استقبال می‌کنند و در منطقه ما واکسن برکت را بیشتر داوطلبانه حاضرند تزریق کنند.

حسین رئیسی نماینده مردم جاسک و میناب درباره اجرایی شدن مصوبه دولت مبنی بر پرداخت خسارات کشاورزان اظهار داشت: خسارات ناشی از خشکسالی و بلایای طبیعی موضوعی است که هم در کمیسیون و هم دولت در حال پیگیری است که بناست اعتبارت آن‌ها پرداخت شود؛ بخشی از طریق بیمه‌ها و بخش دیگر از طریق ماده ۱۲ قانون مدیریت بحران پرداخت می‌شود و دنبال این هستیم که منبع آن تامین و کشاوزران آن را دریافت کنند. 

وی درباره طرح‌های کمیسون کشاورزی درباره مدیریت آن با بیان اینکه دو موضوع مطرح است، گفت: لایحه عامه آب هم اکنون در وزارت نیرو در حال رسیدگی است که به صحن مجلس آورده شود. 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین طرح دیگری تحت عنوان طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی در مجلس در حال پیگیری است که موارد مهم آن بحث آب است که در آنجا نیز تدابیری برای مسئله آب در نظر گرفته شده است؛ امیدواریم با این دو طرح موانع از سر راه کشاورزان برداشته شود. 

وی همچنین درباره وضعیت کرونا حوزه انتخابیه خود و وضعیت واکسیناسیون اظهار داشت: خدا را شکر واکسیناسیون در حال انجام است، اما در منطقه ما واکسن برکت را بیشتر داوطلبانه حاضرند تزریق کنند اما اینجا کمتر وجود دارد. اگر به جای سینوفارم، واکسن برکت تامین شود مردم بیشتر استقبال می‌کنند، اما در کل کمبودی نیست؛ سینوفارم و استرازنکا در حال تزریق است و امیدواریم در اسرع وقت واکسیناسیون مردم انجام شود.

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار