کد مطلب: 47126

میخائیل اولیانوف: آژانس از سیاسی کردن تعامل خود با ایران خودداری کند

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین گفت که روسیه از شرکای خود در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌خواهد که تعامل با ایران از جمله در مسأله بخش‌های شناسایی‌شده هسته‌ای را سیاسی نکنند.

«میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین گفت که روسیه از شرکای خود در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌خواهد که تعامل با ایران از جمله در مسأله بخش‌های شناسایی‌شده هسته‌ای را سیاسی نکنند.

اولیانوف ضمن سخنرانی در اجلاس شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای خاطر نشان کرد: «پرسش‌های باقی‌مانده از ایران در مورد ذرات شناسایی‌شده از مواد هسته‌ای شایسته توجه چندانی از سوی شورای حکام نیست، به دلیل ماهیت تاریخی یا حتی من می‌گویم ماقبل تاریخی و عدم خطرات از نظر عدم اشاعه در حال حاضر. سیاسی کردن آن تنها به روند عادی کار آسیب می‌زند. همه ما باید بر مسائل جاری و برنامه‌ها تمرکز کنیم. ضمن اینکه این برنامه‌ها به اندازه کافی زیاد هستند».

وی از مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و دولت‌های عضو خواست که تنش حول این مسائل را کم کرده و آنها را سیاسی نکنند و همچنین همکاری فنی مطمئن و آرام با طرف ایرانی را ارتقاء دهند.

اولیانوف تاکید کرد: «ما به مؤثر بودن هر گونه حدس و گمان سیاسی و فشارهای بیرونی که فقط پرونده را به بن بست می‌برند، شک داریم».

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار