کد مطلب: 46988

اعزام ۱۰ تیم ارزیاب هلال‌احمر به مناطق زلزله‌زده قوچان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی گفت: ۱۰ تیم ارزیاب هلال‌احمر از شهرستان‌های قوچان و درگز به مناطق زلزله‌زده قوچان اعزام شدند.

غلامرضا صیادی افزود: با توجه به وقوع زمین لرزه در شهرستان قوچان به بزرگی ۵.۲ ریشتر، هم اکنون تیم های ارزیاب جمعیت هلال احمر به مناطق زلزله زده اعزام شده و در حال برآورد خسارات احتمالی این حادثه هستند.

وی ادامه داد: مرکزیت زلزله در روستای چاپشلو قوچان اعلام شده است بنابر این تیم های ارزیاب با اولویت این روستاها اقدام به انجام عملیات و وظایف دارند.

معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی گفت: هم اکنون در استان اعلام وضعیت زرد امدادی شده و تیم‌های ارزیاب در چناران، مشهد، کلات و نیشابور هم آماده اعزام به مناطق زلزله زده در حالت آماده باش هستند.

صیادی افزود: تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر تلفات جانی و خسارت مالی نداشته‌ایم.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر ساعت هشت و ۳۲ دقیقه صبح دوشنبه حوالی قوچان در استان خراسان رضوی را لرزاند. این زمین‌لرزه در طول جغرافیایی ۵۸.۸۶ و عرض جغرافیایی ۳۷.۰۸ و در عمق ۶ کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است.

این زمین لرزه در ۳۰ کیلومتری قوچان، ۳۵ کیلومتری چاپشلو و ۴۲ کیلومتری چکنه در استان خراسان رضوی رخ داده است.

شدت زلزله به حدی بود که در بسیاری از نقاط استان خراسان رضوی از جمله مشهد و برخی استان‌های همجوار احساس شد و شمار زیادی از مردم را در مشهد و قوچان از منازل به خیابان ها کشاند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار