کد مطلب: 46778

تکذیب پاکستان به دخالت نظامی در پنجشیر در حمایت از طالبان

سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد شایعات مربوطه به دخالت نظامی پاکستان و حملات پهپادی این کشور در ولایت پنجشیر دروغ است.

سخنگوی ارتش پاکستان در مصاحبه با یک رسانه غربی شایعات حملات پهپادی پاکستان در ولایت پنجشیر افغانستان را تکذیب کرد.

«ژنرال بابر افتخار» گفت: پاکستان به آنچه در داخل افغانستان چه در ولایت پنجشیر و چه در مناطق دیگر این کشور در حال رخ دادن است، هیچ ارتباطی ندارد.

وی در مصاحبه با این رسانه غربی پیرامون شایعات مربوطه به دخالت نظامی پاکستان و حملات پهپادی این کشور در ولایت پنجشیر گفت: این گزارشات کاملا دروغین و بخشی از تبلیغات غیر منطقی هند بر علیه پاکستان است و ارتش پاکستان از چنین فناوری پهپادی دوربرد برخوردار نیست.

لازم به ذکر است اظهارات سخنگوی ارتش پاکستان در حالی منتشر شد که بسیاری از رسانه‌های بین المللی در شبانه روز گذشته با استناد به منابع غیر رسمی مدعی شدند که پاکستان در ولایت پنجشیر افغانستان با طالبان همکاری داشته و حملات پهپادی انجام داده است.

پیشتر وزیر کشور پاکستان اعلام گفت: پس از خروج آمریکا از افغانستان، مسئولیت پاکستان افزایش یافته است، زیرا ما عقیده داریم امنیت و ثبات در افغانستان برای ثبات و امنیت کشور ما و منطقه ضروری است.

شیخ رشید احمد درباره به رسمیت شناختن دولت طالبان در افغانستان گفت: ما در این زمینه در تماس نزدیک با کشور‌های دیگر هستیم و تصمیم ما در این زمینه همانند دیگر کشور‌های جهان خواهد بود.

رشید احمد همچنین درباره حضور گروهک‌های تروریستی در خاک افغانستان گفت: حضور گروهک‌های تروریستی همچون داعش و تحریک طالبان پاکستان در پناهگاه‌های امن افغانستان، نگرانی‌های عمیق ما را در بر داشته و ما در این زمینه با رهبران ارشد طالبان در تماس هستیم.

منبع: انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار