|
کد مطلب: 43125

رشد بی سابقه مصرف برق در تاریخ صنعت برق ایران

مدیرعامل توانیر با اشاره به این که امسال شاهد رشد ۲۰ درصدی مصرف برق هستیم، گفت: این میزان رشد در تاریخ صنعت برق ایران و شاید جهان بی سابقه باشد.

به گزارش فراز، " محمدحسن متولی زاده"  با اشاره به این که در چند روزی که خاموشی داشتیم، ۹۵ درصد از برق کشور تامین شد و تنها ۵ درصد قابل تامین نبود، گفت: ما همه سعی خود را برای جلوگیری از قطعی برق انجام می دهیم ولی بدون همکاری مردم این کار امکان پذیر نخواهد بود.
مدیرعامل توانیر با اشاره به نقش سازنده رسانه ها در آگاه سازی مردم گفت: اگر همه در تنظیم درجه دمای کولرهای گازی روی ۲۵ درجه یا استفاده از دور کندکولرهای آبی  با صنعت برق همکاری و حتی یک لامپ اضافی را خاموش کنیم، مشکلی در تامین برق وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل توانیر درباره نحوه شناسایی مرکزهای غیرمجاز استخراج رمز ارز خاطرنشان کرد: ابعاد این دستگاه ها کوچک است و در عین حال افراد از راه های پیچیده ای به تامین برق غیرقانونی این دستگاه ها مراکز یا دستگاه ها استفاده می کنند که کار شناسایی را سختتر می کند .

متولی زاده گفت: بیشتر این مراکز از برق غیرمجاز استفاده می کنند و باعث فشار مضاعفی به شبکه می شوند.

وی نوسان های قیمتی رمزارزهارا یکی از مهمترین دلایل سوق پیدا کردن افرد به سمت رمزارزها برشمرد.

مدیرعامل توانیروی درباره اینکه میزان استخراج رمزارزها در ایران چقدر است ادامه داد : ما براساس اطلاعات مراکز بین المللی که استخراج رمزارزها در جهان را رصد می کنند، صحبت می کنیم و برپایه آمارهای این مراکز، ۱۰ درصد از کل ماینینگ جهان در ایران انجام و حدود ۲ هزار مگاوات را شامل می شود.

 روز گذشته در ساعت ۱۲ و ۴۸ دقیقه میزان مصرف به رقم ۵۷ هزار و ۵۶۶ مگاوات رسید.

این میزان مصرف برق درحالی روزگذشته رقم خورد که در مدت مشابه آن در سال قبل ۵۱ هزار ۴۴۲ مگاوات مصرف شده بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار