کد مطلب: 64335

پرونده‌های ارث در روسیه، تعداد کشته‌های جنگی را فاش کرد!

پرونده‌های ارث در روسیه، تعداد کشته‌های جنگی را فاش کرد!

تلفات جنگی روس‌ها تنها در دو سال، به اندازه تمام جنگ‌های پیشین است. بررسی پرونده‌های عمومی وراثت در روسیه نشان می‌دهد که با شروع جنگ تعداد مردانی که مرگ آن‌ها در پرونده‌های ارث به چشم می‌خورد، افزایش یافته است. تعداد زنان در این پرونده‌ها در مقایسه با دوران پیش از جنگ اما تغییری نکرده است.

1
با شروع جنگ، شکاف جنسیتی در پرونده‌های ارث افزایش یافت

 

دولت روسیه از سپتامبر ۲۰۲۲ و پس از اعلام عدد ۵هزار و ۹۳۷ نفر جان‌باخته، تعداد رسمی تلفات جنگی در اوکراین را به‌روز نکرده است. البته کشورها د رچنین مواقعی، دلایل نانوشته‌ای برای پنهان کردن آمار تلفات دارند. این دلایل، به طور مستقیم و غیرمستقیم به حمایت عمومی از جنگ و تمایل به جنگیدن در بین مردم وابسته است.

 

بی‌بی‌سی و رسانه‌های مستقل فعال در جنگ اوکراین، با بررسی بیانیه‌های رسمی، آگهی‌های ترحیم و مطالب شبکه‌های اجتماعی، مرگ ۲۶هزار و ۸۰۰ جنگجوی روس را تأیید کرده‌اند اما تعداد واقعی باید بیشتر باشد. مقامات آمریکایی در ماه گذشته، خسارات روسیه را ۵۰هزار نفر برآورد کردند. اندیشکده مطالعات استراتژیک و بین‌المللی، تعداد جنگجویان جان‌باخته روسیه را تنها در سال اول جنگ بین ۶۰ تا تا ۷۰ هزار نفر اعلام کرد. حالا اما، مطالعات دقیق و محاسبات دقیق‌تر، جایگزین ارزیابی‌های گذشته شده‌اند.

 

2
تهاجم مجموع تلفات جنگی روسیه را از سال ۱۹۴۵ حداقل دو برابر کرده است 

 

آمار جدید، بر اساس داده‌های پرونده‌های وراثت محاسبه شده‌اند. این داده‌ها نشان می‌دهند که با شروع جنگ، تعداد مردانی که مرگ آن‌ها در پرونده‌های ارث به چشم می خورد افزایش یافته است. تعداد زنان در این پرونده‌ها در مقایسه با دوران پیش از جنگ اما تغییری نکرده است.

 

اما میزان از این پرونده‌ها۷ مربوط به رزمنده‌های جنگ اوکراین است؟ برای پاسخ، سهم سربازان کشته‌شده که نامشان در داده‌های وراثت دیده می‌شود، برای هر گروه سنی گرفته شده و برای همه جنگجویان اعمال شده است. بدون احتساب جان‌باخته‌هایی که همچنان در فهرست مفقودان هستند، تا ۲۷ ماه می بین ۴۰ تا ۵۵هزار نفر در جریان جنگ اوکراین کشته شده‌اند. این اعداد بیانگر این است که تعداد جنگجویان کشته‌شده روسیه حتی پیش از شروع ضدحمله اوکراین، به اندازه تمام جنگ‌های سال ۱۹۴۵ تا امروز بوده است.

 

۳
تخمین‌ها بر اساس داده‌های وراثت و مرگ و میر نتایج مشابهی به دست می‌دهند

 

پژوهشگران، این آمار را دوباره و با بررسی تعداد کل روس‌هایی که هر سال می‌میرند، به تفکیک جنسیت و سن مطالعه کردند. این بررسی نشان‌گر این بود که در سال ۲۰۲۲، تعداد مردانی که جان باخته بودند، ۲۴هزار نفر بیشتر از میزان مرگ و میر زنان در آن سال بود. بررسی سوابق پرداخت غرامت به خانواده‌های نظامی نیز نشان داد که ۷۸هزار جنگجوی دیگر به شدت مجروح شده و خدمت سربازی را ترک کرده‌اند. این رقم، تلفات جبران ناپذیر روسیه را به ۱۲۵هزار نفر می‌رساند. تقریباً به اندازه تمام نیروهای روسیه در روز اول یورش به اوکراین!

منبع خبر : Economist

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین