کد مطلب: 60339

وزارت خارجه آمریکا معافیت‌ محدود صدا و سیما از برخی تحریم‌ها را تایید کرد

وزارت خارجه آمریکا معافیت‌ محدود صدا و سیما از برخی تحریم‌ها را تایید کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا "معافیت محدود" صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را از برخی تحریم‌ها تایید کرد و گفت که این معافیت شامل ارائه خدمات ماهواره‌ای به صدا و سیما می‌شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا "معافیت محدود" صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را از برخی تحریم‌ها تایید کرد و گفت که این معافیت شامل ارائه خدمات ماهواره‌ای به صدا و سیما می‌شود. ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران در واشنگتن گفت که معافیت های تحریمی در مورد صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در چندین دولت آمریکا تکرار شده است. از سال ۲۰۱۴ تاکنون این معافیت های تحریمی ۱۸ تا ۲۰ بار تکرار شده اند.

وی ادامه داد که ما به صورت دوره ای این معافیت ها را بررسی می کنیم تا به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اجازه دهیم به انتشار برنامه های ماهواره ای خود ادامه دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین حال افزود: ما همچنان نگران نقش جدی صدا و سیما در سانسور دسترسی مردم ایران به اطلاعات و نقض حقوق بشر هستیم.

ند پرایس به تحریم مقامات صدا و سیما از جمله پیمان جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما و دیگر مقامات ارشد این رسانه به دلیل نقض حقوق بشر و سانسور اشاره کرد و گفت: ما همچنان از همه ابزارهای خود برای پاسخگو کردن مقامات ایرانی به خاطر نقض حقوق بشر و سانسور استفاده می کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد که ما درنهایت کاری را انجام خواهیم داد که در راستای منافع آمریکا و خواسته های مردم ایران باشد.

وی گفت که هدف ما تحریم کردن مقامات ارشد صدا و سیما و پاسخگو کردن آنها بوده است. ما این مساله را به دقت بررسی می کنیم و تصمیم گیری ما مانند دولت های پیشین آمریکا برای معافیت تحریم به این دلیل است که معتقدیم این کار منافع آمریکا و خواسته های مردم ایران را تامین می کند.

پیش از این پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن از معافیت صدا و سیما از برخی تحریم های آمریکا خبر داده بود. بر اساس این گزارش، دولت بایدن، مانند دو دولت قبل آمریکا، معافیت صدا و سیما را از برخی تحریم‌ها تمدید کرده است.

بر اساس گزارش این رسانه آمریکایی، آنتونی بلینکن، وزیر امورخارجه آمریکا در ۱۵ فوریه این معافیت های محدود از تحریم ها را تمدید کرده است.

منبع خبر : ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار