|
کد مطلب: 52458

افزایش تردیدها درباره بیماری رئیس جمهوری روسیه

کنترل تهویه مطبوع اطراف پوتین جهت جلوگیری از بیمار‎شدن

در حالی که بیشتر شایعات و تئوری‌های مرتبط با سلامت پوتین، فاقد شواهد قابل توجه است، رهبران اطلاعاتی ایالات‌متحده پیش‌تر به نیوز‎ویک گفته بودند که اعتقاد دارند پوتین در ماه آوریل تحت درمان سرطان قرار گرفته است...

بر‎اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، کرملین تهویه مطبوع اطراف ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را کنترل می‌کند تا جلوی سرما‌خوردگی او را بگیرد.

 

وضعیت سلامتی پوتین این اواخر با حدس و گمانه‌زنی‌های تؤام بوده است... پرسش‌هایی که از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین آغاز شدند.

 

مردم نگرانی‌هایی را در این مورد مطرح کرده‌اند... این‌که رئیس‌جمهور علاوه بر شرایط خاصی که به لحاظ سیاسی و امنیتی با آن‌ها مواجه است، با وضعیت دشوار سلامتی خود نیز دست‌و‌پنجه نرم می‌کند.

 

آیا ولادیمیر پوتین بیمار و یا در آستانه مرگ است؟

 

البته کرملین هر‎گونه گزارشی مبنی بر بیماری ولادیمیر پوتین را رد کرده است.

 

با این حال دیمیتری پسکوف، سخن‌گوی پوتین به خبر‎نگاران گفت که کرملین، تهویه مطبوعِ پیرامون رئیس‌جمهور را به تناوب چک می‌کند، تا مبادا دمای بالای مسکو او را بیمار نکند.

 

این اظهارات چند روز پس از انتشار تصاویرِ سرفه‌های پوتین، در دیدار او با مقامات دولتی ایران، مطرح شدند.

 

هر‎چند پوتین سعی کرد آن سرفه‌ها را کم‌اهمیت جلوه داده و آنها را به نشستن خود کنار کولر برای فرار از گرمای شدید تهران نسبت بدهد. [به نقل از راشا تودی].

 

دغدغه سلامت پوتین

 

در بحبوحه حمله روسیه به اوکراین، شایعاتی پیرامون وضعیت سلامتی ولادیمیر پوتین ایجاد شده است. خصوصاً هفته گذشته زمانی که او به تناوب سرفه می‌کرده و دستش هم دچار اسپاسم شده و قادر به حرکت‌دادن آن نبود.

 

برخی حرکت‌ندادن دست راست او را به یک مشکل سلامتی نسبت داده‌اند؛ اما کار‎شناسان گفته‌اند که بی‌حرکت بودن دست پوتین، به دلیل آموزه‌هایی‌ست که در کاگ‌ب گرفته است: اینکه دست راست باید همیشه برای کشیدن اسلحه آماده باشد.

 

اما دیگران به طور کلی در مورد وضعیت سلامتی او ابراز نگرانی کرده‌اند.

 

جان سوئینی، روزنامه‌نگار بریتانیایی که مدت‌ها در حال پوشش پوتین بوده و کتاب جدیدی را هم با عنوان «قاتل در کرملین» نگاشته است، به تغییراتی در ظاهر پوتین اشاره کرده و به سبب پف‌های روی گونه‌اش، او را با عنوان «همستر» توصیف کرده است.

 

در حالی که بیشتر شایعات و تئوری‌های مرتبط با سلامت پوتین، فاقد شواهد قابل توجه است، رهبران اطلاعاتی ایالات‌متحده پیش‌تر به نیوز‎ویک گفته بودند که اعتقاد دارند پوتین در ماه آوریل تحت درمان سرطان قرار گرفته است.

 

کرملین شایعات را تکذیب می‌کند.

 

مقامات روسی تمام شایعات مبنی بر رنجی را که پوتین از بیماریِ احتمالی می‌کشد، رد کرده‌اند.

 

پسکوف گفت: «متخصصان اطلاعات اوکراین، چه امریکایی و چه انگلیسی، شایعات زیادی را در مورد وضعیت سلامتی پوتین مطرح کرده‌اند.»

 

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز در ماه می این شایعات را رد کرده و به خبر‎نگاران گفت:

 

«رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین هر روز در انظار عمومی ظاهر می‌شود و می‌توانید او را در صفحه نمایش تماشا کنید. و به رفتارها و حرکاتش دقت کنید. من فکر نمی‌کنم که یک آدم عاقل، در حالات آقای پوتین، نشانه‌ای از هر نوع بیماری یا ضعف سلامتی مشاهده کند.»

 

 

 

مترجم : مونس نظری

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار