کد مطلب: 49635

دو قلوهای شگفت‌انگیز جان‌شان را بر سر واکسن‌نزدن گذاشتند

ستاره‌های جنجالی تلویزیون فرانسه و دوقلوهای معروف - ایگور و گریچکا بوگدانوف - در زندگی و مرگ جدایی ناپذیر بودند. آنها از واکسینه شدن در برابر ویروس کرونا خودداری کرده بودند و معتقد بودند که وضعیت مناسب جسمی که دارند، آنها آنها را نجات می دهد، اما ماه گذشته روز در بیمارستان بستری شدند و تشخیص داده شد که مبتلا به کووید۱۹ هستند.

به گزارش یاهونیوز، گریچکا، دوقلوی کوچکتر، ۲۸ دسامبر در بخش مراقبت‌های ویژه درگذشت. ایگور، شش روز بعد در ۳ ژانویه به دنبال او به دیار باقی رفت. آن‌ها ۷۲ ساله بودند.

 

دوقلوهای بوگدانوف در دهه ۱۹۸۰ در فرانسه ستاره‌های تلویزیونی بودند که به خاطر نمایش‌های علمی پرطرفدار و نامتعارف و ظاهر عحیب‌‌شان - که ضربدر دو ضرب شده بود- شهرت داشتند. آن‌ها جفتی جدایی ناپذیر بودند و در بیشتر دوران بزرگسالی خود در کانون توجه قرار داشتند.

 

در سال ۱۹۷۹، آنها اولین برنامه تلویزیونی خود را که در مورد داستان‌های علمی تخیلی بود، راه‌اندازی کردند. مسایلی که آن‌ها در برنامه خود مطرح می‌کردند از سوی کارشناسان غیرعلمی تلقی می‌شد و برخی از دانشگاهیان آن‌ها را «بی‌عقلی علمی» متهم کردند اما اتفاقا همین رویکرد بود که این برنامه را در بین مخاطبان خود بسیار محبوب کرده بود.

 

060efdfd0e17e7c0c7232a0e5462110b

 

آنها در ۲۹ اوت ۱۹۴۹ در جنوب غربی فرانسه به دنیا آمدند. آن‌ها که از تبار اشراف آلمانی و اتریشی بودند، توسط مادربزرگشان که یک کنتس بود بزرگ شدند. این دو قبل از اینکه به تلویزیون برسند، ریاضیات کاربردی را مطالعه کردند. آنها بعداً امتیازات کافی برای کسب مدرک دکترا در فیزیک را به دست آوردند، اگرچه بحث و جدل بزرگی پیرامون پایان نامه‌های آنها در مورد تئوری «بیگ بنگ» و پیوندهای «فضا-زمان» وجود داشت. اتهامات سرقت ادبی نیز وجود داشت. تحقیقات داخلی دانشگاه به این نتیجه رسید که کار آن‌ها هیچ ارزش علمی ندارد، اما مدرک دکترایشان پس گرفته نشد. یکی از دانشمندان نوشته این دوقلوها را «ترکیب لذت بخش و بی‌معنی از کلمات کلیدی» نامید، و اظهار نگرانی می‌کرد که با حرف‌های آن‌ها با این وجود جدی گرفته شده باشد.

 

16e2505feb29a25208db5d8fa61ff253

 

بعداها در مورد آن‌ها، این گمانه‌زنی هم مطرح شد که شکل ویژه صورت‌شان با عمل جراحی زیبایی به دست آمده باشد، زیرا گونه‌های برجسته و ویژگی‌های صورت آنها بسیار خاص بود. دو قلوهای گریچکا اما انجام عمل جراحی را انکار کردند. با این حال، آنها که مثل همیشه به دنبال حفظ فضایی مرموز در اطراف خود بودند، گفتند که از «فناوری» های ناشناس استفاده کرده‌اند تا ویژگی های خود را برجسته کنند! 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار