کد مطلب: 49515

انگلیس از اروپا ، آمریکا و ژاپن جلو افتاد

پیش‌بینی اقتصاددانان حاکی از آن است که اقتصاد بریتانیا سال آینده ۴/۸ درصد رشد خواهد کرد و به راحتی از ۳/۵ درصد پیش‌بینی‌شده برای ایالات متحده، چهار درصد برای آلمان و ۴/۴ درصد برای فرانسه و ایتالیا و ۲/۲ درصد ژاپن پیشی خواهد گرفت.

بریتانیا در اول ژانویه ۲۰۲۱ رسماً اتحادیه اروپا را ترک کرد و از آن زمان تاکنون، تولید این کشور تقریباً هفت درصد افزایش یافته است. آخرین پیش‌بینی‌های صندوق بین‌المللی پول (IMF) همچنین نشان می‌دهد که اقتصاد بریتانیا در سال آینده بهتر از اقتصادهای برتر اتحادیه اروپا و کل منطقه یورو عمل می‌کند.

 

برآوردها نشان می‌دهد که قتصاد بریتانیا در سال ۲۰۲۱ که در حال پایان است، ۶/۷۶درصد رشد کند؛ بیش از دو برابر آلمان (۳/۰۵ درصد) - بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا. همچنین پیش‌بینی می‌شود مجموع اقتصادهای اتحادیه اروپا به طور متوسط ۵/۱ درصد رشد کنند، در حالی که این رقم برای منطقه یورو حتی به ۵/۰۴ درصد کاهش می‌یابد.

 

«کلاوس ویستسن» تحلیل‌گر اقتصادی در یک هشدار بزرگ به اروپا،  به روزنامه دیلی تلگراف گفت: «اقتصاد منطقه یورو احتمالاً تحت تأثیر امیکرون قرار خواهد گرفت، زیرا در سه ماهه چهارم، قبل از این سویه، شاهد محدودیت‌هایی در اروپا به دلیل موج دلتا بودیم. بنابراین من می‌توانم بگویم که کل ضربه به تولید احتمالاً در منطقه یورو بیشتر از بریتانیا خواهد بود.»

 

بریتانیا بر کشورهای حوزه یورو این مزیت را دارد که برنامه تزریق دز تقویتی واکسن را سریع‌تر اجرا کرده است. این مزیت می‌تواند به این مکان را به این کشور بدهد که از شدت محدودیت‌های قرنطینه بکاهد و رشد اقتصادی را تسهیل کند.

 

مارتین بک، مشاور ارشد اقتصادی با ایم حال معتقد است بهبود اقتصاد بریتانیا به واکنش مثبت مصرف‌کنندگانی بستگی دارد که مایل به خرید کالاهای بیشتری در طول همه‌گیری بوده‌اند اما اعتمادشان ممکن است از شیوع امیکرون آسیب دیده باشد.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار