کد مطلب: 49433

آخرین پیش‌بینی از مسابقه اقتصادی جهان

مجموع تولید اقتصادی جهان برای اولین بار در سال آینده از ۱۰۰ تریلیون دلار فراتر خواهد رفت. برآوردها همچنین حاکی از آن است که کمی بیشتر ازپیش‌بینی‌های قبلی طول می کشد تا چین از ایالات متحده پیشی بگیرد و به اقتصاد شماره یک جهان تبدیل شود.

به گزارش رویترز، پیش‌بینی‌ها در مورد آینده اقتصاد جهان حاکی از آن است که چین دو سال دیرتر از پیش‌بینی‌ها، در سال ۲۰۳۰ از نظر دلاری به برترین اقتصاد جهان از نظر دلار تبدیل خواهد شد. به نظر می رسد هند سال آینده (۲۰۲۲) از فرانسه و سپس بریتانیا (در سال ۲۰۲۳) پیشی بگیرد تا جایگاه خود را به عنوان ششمین اقتصاد بزرگ جهان بازیابد.

 

داگلاس مک ویلیامز، معاون رئیس شرکت Cebr می‌گوید: «مسئله مهم برای دهه ۲۰۲۰ این است که اقتصادهای جهان چگونه با تورم کنار می آیند، تورمی که اکنون در ایالات متحده به ۶/۸ درصد رسیده است.» او افزود: «ما امیدواریم که یک تعدیل نسبتاً متوسط ، متغیرهای منفی را تحت کنترل درآورد. در غیر این صورت، جهان باید خود را برای یک رکود در سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ آماده کند.»

 

پیش‌بینی‌ها همچنین نشان می‌دهد که آلمان در مسیر پیشی گرفتن از ژاپن از نظر تولید اقتصادی در سال ۲۰۳۳ قرار دارد. روسیه می تواند تا سال ۲۰۳۶ به یکی از ۱۰ اقتصاد برتر  جهان تبدیل شود و اندونزی در مسیر کسب رتبه نهم در سال ۲۰۳۴ قرار دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار