کد مطلب: 62029

«دریافت سکه و دلار» برای درمان بیماران!

«دریافت سکه و دلار» برای درمان بیماران!

عمده تخلفات در زمینه اضافه دریافتی از بیماران بوده است. البته بعضا تخلفاتی مانند بحث موسسات درمانی بدون مجوز بوده که حکم تعطیلی داده شده یا تخلفاتی در زمینه اضافه دریافتی در موسسات برای تجهیزات و ... بوده که برای این‌ها هم علاوه بر اینکه جریمه در نظر گرفته شده، تذکرات لازم هم داده شده است. در عین حال متاسفانه در حوزه اضافه دریافت، بحث دریافت سکه و دلار هم مطرح است.

دکتر سلمان حیدری، مدیرکل مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، از معرفی ۱۲۰ پرونده تخلف پزشکی به مراجع قضایی خبر داد و گفت:

عمده تخلفات در زمینه اضافه دریافتی از بیماران بوده است. البته بعضا تخلفاتی مانند بحث موسسات درمانی بدون مجوز بوده که حکم تعطیلی داده شده یا تخلفاتی در زمینه اضافه دریافتی در موسسات برای تجهیزات و ... بوده که برای این‌ها هم علاوه بر اینکه جریمه در نظر گرفته شده، تذکرات لازم هم داده شده است. در عین حال متاسفانه در حوزه اضافه دریافت، بحث دریافت سکه و دلار هم مطرح است و مردم در صورت مواجهه با آن باید شکایت کنند و بی‌تردید وقتی تعداد شاکیان در این زمینه بالا باشد، امکان پاسخگویی و برخورد بهتر وجود دارد. در عین حال هم بیماران نگران ادامه درمان‌شان نباشد و معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور موظفند که پزشک جایگزین معرفی کرده و درمان آن فرد پیگیری شود./ ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار