کد مطلب: 58999

وقتی قاجار، بابک پیتر قجر را گردن نمی‌گیرد

وقتی قاجار، بابک پیتر قجر را گردن نمی‌گیرد

انجمن خاندان قاجار ادعای مبنی بر نمایندگی ایشان را نه تایید می‌کند و نه در این تصمیم بابک پیتر پدر نقشی دارد. علاوه بر این ما هرگونه اظهاراتی را که او درمورد نسبت خود بعنوان وارث تخت پادشاهی این خاندان ادعا کرده است را رد می‌کنیم.

انجمن قاجاریه دیروز با صدور بیانیه‌ای انتساب بابک پتر قاجار به سلسله قاجارها را تکذیب کرد. در بیانیه این انجمن آمده:

 

انجمن قاجار به نمایندگی از طرف فرزندان خاندان سلطنتی قاجار انجمنی ثبت شده است با اعضایی از تبار سلطنتی قاجار که که دارای سوابق شناخته شده و شجره‌نامه تایید شده باشند. بنابراین ادعای کسانی که را که اعلام کنند متعلق به این خانواده یا میراث سلسله‌ای آن هستند و فاقد اعتبار شجره‌نامه باشند را به رسمیت نمی‌شناسد.

 
انجمن قاجار مطلع است که چنین ادعایی توسط فردی بنام بابک پیتر پدر مطرح شده است. همچنین انجمن مطلع شده است که این شخص مدعی وراثت تاج و تخت خاندان سلطنتی قاجار است و قصد دارد تحت این عنوان خیالی و بی اساس فعالیت‌های سیاسی انجام دهد. به دلیل اینکه بابک پیتر پدر برای انجمن اقجار فردی ناشناخته است و اعضای خاندان و انجمن  خانواده قاجار از طریق مطبوعات در جریان موجودیت ایشان و ادعای ایشان قرار گرفته‌اند بنابراین انجمن خاندان قاجار ادعای مبنی بر نمایندگی ایشان را نه تایید می‌کند و نه در این تصمیم بابک پیتر پدر نقشی دارد. علاوه بر این ما هرگونه اظهاراتی را که او درمورد نسبت خود بعنوان وارث تخت پادشاهی این خاندان ادعا کرده است را رد می‌کنیم.
 
همچنین اعلام می‌کنیم که امروزه خاندان قاجار از هرگونه ادعای حکومت از طریق نسبی و موروثی صرف نظر کرده و هیچ گونه فعالیت سیاسی را در ذیل نشان قاجار تایید نمی‌کند.

 

unnamed (2)

 

unnamed (4)

 

 

 
گفتنی است طی ماه‌های گذشته و پس از مرگ دلخراش مهسا امینی، برخی افراد وابسته به اپوزیسیون خارج از کشور، تلاش کردند که در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها، به نوعی خود را به عنوان رهبر مطرح کنندکه بابک پیتر پدر یکی از آنها بود. یک خبرگزاری درباره او نوشته است: بابک قاجار خود را نماد آزادی‌خواهی و دموکراسی می‌داند و در پست‌هایش درصدد است تا در استان‌هایی از کشور که هموطنان آذری حضور دارند اقدام به تحریک مردم کند. البته هدف نهایی خود را بر تحریک آذری زبان‌های در استان‌های غربی گذاشته است و با رویاپردازی درباره کشوری مجزا در آن ناحیه یا تاسیس سلسله قاجار اقدام‌های خود را دنبال می‌کند.
 
 
بابک میرزا طبق گفته خودش از حمایت دولت باکو هم برخوردار است و برای او محافظینی قرار داده‌اند. او در توضیح بیوگرافی خود نوشته است: سلطان بابک میرزاخان قاجار یک شهروند ایرانی‌تبار است که در برلین آلمان متولد شده. او از پنجمین نسل از نوادگان مستقیم فتحعلی‌شاه قاجار است. پدر او رمضان علی‌میرزا خان قاجار شاهزاده ایرانی، در باکو در تاریخ یکم مه ۱۹۲۲ متولد شد و در برلین آلمان در سال ۲۰۰۷ درگذشت.
 
ظاهرا مادر وی مهیندخت قاجار، با نام اصلی مهیندخت قطبی که در سال ۱۹۴۷ در اردبیل متولد شده با فریده قطبی (مادر فرح دیبا) نسبت فامیلی دارد. او در سال ۱۹۸۹ با لیلا قاجار از بستگانش در برلین ازدواج کرد. لیلا قاجار در ۱۹۷۲ در برلین آلمان متولد شده و اصالتا شهروند ترکیه است.

 

خروج از تابعیت ایران

 

بابک پیتر پدر درحالی ادعا  می‌کند که یک شهروند ایرانی‌تبار است که طی چند روز گذشته سندی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد بابک پیتر پدر از تابعیت ایرانی خارج شده و تابعییت آلمانی گرفته است.

unnamed

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار