کد مطلب: 56952

پیگیری وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی

اتهام «یغما فشخامی» همچنان نامعلوم است

اتهام «یغما فشخامی» همچنان نامعلوم است

یغما فشخامی، روزنامه‌نگار ۱۱ آبان از سوی وزارت اطلاعات احضار و پس از حضور در دفتر پیگیری این نهاد، بازداشت شد.

مونا معافی، روزنامه‌نگار و همسر یغما فشخامی درباره وضعیت این روزنگار به فراز گفت: ۲۵ آبان ماه یغما در آخرین تماس گفت که بازجویی تمام شده است و از من خواست که مراحل پرونده‌اش را از بازپرسی پیگیری کنم اما من امروز به دادسرا مراجعه کردم و متاسفانه کسی پاسخگو نبود.

او درباره جزییات بازداشت همسرش اظهار کرد: روز ۱۰ آبان ماموران به منزل ما آمدند و با ضبط وسایل من و یغما را هم با خود بردند، اما ساعت ۱۲ شب (بامداد ۱۱ آبان) آزاد شدیم.

معافی افزود: یغما مجددا روز پنجشنبه ۱۲ آبان احضار شد و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.یک هفته بعد چهارشنبه ۱۸ آبان در یک تماس کوتاه فقط گفت خوبم و در مراحل بازجویی هستم.

او با بیان اینکه یغما به علت بیماری، مجبور به مصرف دارو است، گفت:او امروز گفته که داروهایش را به او داده‌اند. همچنین بازجوی پرونده گفته بود که برای یغما پول ببرم اما وقتی پول را بردم، از پذیرفتن آن امتناع کردند.

معافی با اشاره به مبتلا شدن یغما فشخامی به سرماخوردگی، بیان کرد: ما درخواست ملاقات حضوری با یغما را داده بودیم اما همچنان موافقتی با درخواست ما صورت نگرفته است.

یغما فشخامی پیش‌تر در سال‌های ۸۸، ۹۳ و ۹۶ هم بازداشت شده و بهمن ۹۸ با حضور ماموران در منزلش، وسایل ارتباطی او ضبط شده بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار