کد مطلب: 54241

در دانشگاه شریف چه اتفاقی افتاد؟

در دانشگاه شریف چه اتفاقی افتاد؟

از ساعت ۱۵ تجمع دانشگاه شکل گرفت. هدف آن اعتراض به کشته شدن مهسا امینی و بازداشت دانشجویان شریف بود. دانشجویان با شعارهای زن، زندگی، آزادی و خواندن سرود یار دبستانی من از خیابان‌های دانشگاه به سمت سردر دانشگاه رفتند و آن‌جا مستقر شدند.

در پی تجمع و درگیری‌های روز و شب یکشنبه در دانشگاه صنعتی شریف، از امروز تمامی کلاس‌های این دانشگاه (به‌جز دوره‌ی دکتری) غیرحضوری شدند. روز یکشنبه از ساعت ۱۸ خبرگزاری‌های رسمی گزارش‌هایی درمورد تجمع‌های اعتراضی، درگیری بین دانشجویان مخالف و موافق، درگیری‌ داخل دانشگاه، حضور نیروی انتظامی بیرون و حتی داخل دانشگاه خبر دادند. در ادامه بر اساس همین گزارش‌ها و نیز نوشته‌های شبکه‌های مجازی اتفاقات دانشگاه شریف را بررسی می‌کنیم.

 

تجمع در دانشگاه‌های تهران، علامه، الزهرا و شریف

 

خبرگزاری ایرنا ساعت ۱۸:۰۶نوشت: امروز برخی دانشگاه‌های تهران شاهد اعتراضات دانشجویی بود. در تجمع دانشگاه تهران که حوالی ظهر امروز آغاز شد دانشجویان گاهی شعارهای سیاسی و فرهنگی تندی می‌دادند تعداد دیگری از دانشجویان نیز تجمع همزمانی را ترتیب داده بودند و در واکنش به آشوبگری‌ها شعارهایی نظیر «حرف ما یک کلام، بازی نخور والسلام، گفت‌وگو، گفت‌وگو، چاره این مسئله است» سر می‌دادند.

دانشگاه علامه نیز ظهر امروز شاهد تجمع جمعی از دانشجویان معترض بود. برخی دانشجویان در این تجمع که حدود یک ساعت طول کشید با سر دادن بعضی شعارهای تند سیاسی اعتراض خود را نشان دادند. دانشجویان انقلابی نیز تجمع مشابهی را در این دانشگاه ترتیب دادند و موضع خود را به طور شفاف اعلام کردند. در دانشگاه شریف و الزهرا نیز شرایط تا حدودی مشابه بود. تعداد دانشجویان معترض با دانشجویان انقلابی برابری می‌کرد. هر دو گروه نیز تلاش کردند مواضع خود را در شعارهایشان نشان دهند.

 

شروع تجمع دانشگاه شریف از ساعت ۱۵

 

گزارش خبرگزاری مهر به روایت یکی از دانشجویان حاضر در دانشگاه متفاوت بود. بر اساس نوشته‌ی این خبرگزاری جمعیت ۲۰۰ نفره‌ی دانشجویان معترض از ساعت ۱۵ کم‌کم در محوطه جلوی دانشکده کامپیوتر شکل گرفت. هدف تجمع در پوستر آن اعتراض به کشته شدن مهسا امینی و بازداشت دانشجویان شریف بود که پس از دو تجمع اخیر بازداشت شده‌اند. دانشجویان با شعارهای زن، زندگی، آزادی و خواندن سرود یار دبستانی من از خیابان‌های دانشگاه به سمت سردر دانشگاه رفتند و آن‌جا مستقر شدند.

تعدادی از اساتید مانند دکتر شمس‌الهی، دکتر تقوی، دکتر آزادگان، دکتر افشین و دکتر ابوالحسنی از جمله اساتید حاضر در صحنه بودند. شعارهای غالب دانشجویان «زن، زندگی، آزادی»، «دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» و «آزادی، آزادی، آزادی» است.

 

درگیری بین دانشجویان مخالف و موافق

 

ساعت ۱۶ شعارها کم کم رادیکال شد، تغییر ماهیت داد و پیکان شعارها به سمت جمهوری اسلامی و ولایت فقیه نشانه گرفته شد و حتی به شعارهای توهین‌آمیز تغییر کرد. با تعویض جنس شعارها گروهی دیگر از دانشجویان از مسجد دانشگاه به سمت سردر حرکت کردند و با شعارهای جانم فدای رهبر و خامنه‌ای کوثر است دشمن او ابتر است صدای خود را به طرف مقابل می‌رساندند. حراست دانشگاه سعی می‌کند بین دو گروه حائل شود تا درگیری فیزیکی رخ ندهد ولی در مرز دو گروه درگیری رخ می‌دهد. 

بر اساس گزارش خبرنگار-دانشجوی مهر، ساعت ۱۷ تجمعات تقریباً به پایان رسیده بود و دانشجوها قصد خروج از دانشگاه داشتند اما درب جنوبی دانشگاه که همان سردر دانشگاه است، بسته بود. دانشجویانی که از سردر و پس از پایان تجمعات و هتاکی‌ها به درب شمالی رفته بودند و سایر دانشجویان در درب شمالی متوقف شدند. نیروهای امنیتی لباس شخصی به همراه دو دستگاه ون و نیروهای انتظامی پلیس در درب شمالی دانشگاه مستقر بودند.

درگیری‌هایی در درب شمالی رخ می‌دهد و چند گلوله پینت‌بال سمت دانشجوها شلیک می‌شود. پس از این اتفاق، دانشجویان دست از هتک حرمت می‌کشند. تعدادی از اساتید برای کمک به تأمین امنیت دانشجویان به درب شمالی می‌روند. معاون دانشجویی دانشگاه درصدد تدارک اتوبوس برای انتقال دانشجویان به خوابگاه است. نیروهای حراست با بستن درهای دانشگاه از ورود نیروهای بیرون به داخل دانشگاه جلوگیری کرده‌اند.

بر این اساس می‌توان نتیجه گرفت پیش‌تر تعدادی از نیروها وارد دانشگاه شده بودند و این مسئله در ادامه‌ی گزارش مهر تایید می‌شود.

 

Sharif 2

 

شلیک پینت‌بال، ساچمه‌ای و بازداشت دانشجویان

 

ساعت ۱۸:۳۰. گروهی از دانشجویان به‌واسطه‌ی زنجیر حائلی که به کمک اساتید تشکیل شده به سمت دانشکده مدیریت حرکت کرده و گروهی نیز به پارکینگ می‌روند. در این بین برخی از دانشجویان با برخورد تند نیروهای امنیتی بازداشت می‌شوند و درگیری‌هایی رخ می‌دهد که ظاهراً با اسلحه پینت‌بال به دانشجویانی که قصد جلوگیری از بازداشت رفقایشان را داشتند شلیک شده است. تعدادی از نیروهای انتظامی در پارکینگ شریف مستقر بوده و اقدام به پرتاب گاز اشک‌آور و بنا به برخی نقل‌ها تیر ساچمه‌ای کرده‌اند.

با مشاهده‌ی نیروهای حاضر در پارکینگ گروهی از دانشجویان به در شمالی برمی‌گردند. درب جنوبی دانشگاه به طور متناوب باز و بسته می‌شود و دانشجویان گروه‌گروه خارج می‌شوند. 

 

حضور وزیر علوم در دانشگاه شریف

 

ساعت ۲۰:۳۰ خبرگزاری تسنیم، از حضور محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم ساعتی قبل در دانشگاه شریف خبر داد که با مسئولان دانشگاه و نیروهای پلیس اطراف دانشگاه و همچنین با برخی دانشجویان معترض گفت‌وگو کرده است. این خبرگزاری در ادامه مدعی شد هم‌اکنون محدوده دانشگاه شریف جوی آرام دارد و دانشجویان در حال خارج شدن از دانشگاه هستند. رسول جلیلی -رئیس دانشگاه صنعتی شریف- نیز بعد از خروج وزیر علوم از دانشگاه طی سخنانی گفت: تمام دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه در خوابگاه‌ها مستقر شده‌اند و جوی آرام در دانشگاه برقرار است.

مهر در این مورد نوشته است: وزیر علوم وارد دانشگاه شریف شده و به سالن جباری می‌رود تا با دانشجویان گفت‌و گو کند و با نیروهای مستقر در حوالی دانشگاه نیز وارد دیالوگ می‌شود. برخی از دانشجویان هتاک با فحاشی و بی ادبی با تلاش‌های وزیر برای آرام کردن فضا، برخورد می‌کنند. 

با صحبت‌های وزیر فضا آرام‌تر می‌شود و نیروهای بیرون دانشگاه کمی از درب‌ها فاصله می‌گیرند. امکان خروج از دانشگاه فراهم می‌شود و برخی دانشجویان خارج می‌شوند اما عده‌ای نگران هستند و در دانشگاه می‌مانند. دانشجویان گروه‌گروه به کمک اتوبوس و ون‌هایی که توسط دانشگاه تدارک دیده شده به سمت خوابگاه روانه می‌شوند. تعدادی از اساتید دانشجویان را تا خوابگاه همراهی می‌کنند.

روایت انجمن اسلامی دانشگاه از حضور وزیر و سخنان او در دانشگاه متفاوت است که در پایان همین گزارش اضافه می‌شود.

 

خروج بعضی از دانشجویان با کمک اساتید

 

خبرگزاری ایرنا اعلام کرد بنابر گفته‌ی  شاهدان عینی، به‌دنبال اتخاذ تدابیر انتظامی در اطراف دانشگاه شریف و عدم امکان خروج دانشجویان و اساتید از این دانشگاه، با دستور وزیر علوم چندین دستگاه خودرو برای خروج دانشجویان و اساتید از دانشگاه در نظر گرفته شد.

بر اساس گزارش مهر ساعت ۲۱:۳۰ نیروهای انتظامی با شلیک گاز اشک‌آور و تیر هوایی گروه‌های حاضر را متفرق می‌کنند. دانشگاه تقریباً خالی از دانشجو شده است و جوی آرام دارد. خودروهای در حال عبور از خیابان آزادی با صدای بوق از جلوی دانشگاه عبور می‌کنند. نیروهای انتظامی برای جلوگیری از تجمع در درب‌های دانشگاه حاضر هستند.

علی شریف‌زارچی –یکی از اساتید دانشگاه شریف- در توییتر نوشت: «روایت آنچه دیروز و دیشب در #دانشگاه_شریف رخ داد به اندازه‌ی یک کتاب است. در کنار همه‌ی تلخی‌های آن، تشکیل دیوار انسانی استادان، عموما پیش‌کسوت، برای خروج دانشجویان از دانشگاه زیبا بود.»

 

ترافیک و تجمع اطراف دانشگاه تا پاسی از شب

 

خبرگزاری فارس در گزارش کوتاه ساعت ۲۳:۱۲ بازداشت تعدادی از دانشجویان را تایید و اعلام کرد: تعدادی از دانشجویان با هماهنگی مسئولان دانشگاه از درب شمالی خارج شدند اما دانشجویان می‌گویند برخی لیدرها به پارکینگ رفته و آن‌جا بازداشت شدند. با توجه به این خبر فارس همچنین می‌توان نتیجه گرفت پلیس وارد محوطه‌ی دانشگاه شده است. همزمان برخی افراد بیرون دانشگاه و در خیابان آزادی تجمع کردند که منجر به ترافیک سنگین در محدوده شد که نهایتا با گاز اشک‌آور پلیس متفرق شدند. فارس در ادامه از حضور برخی خانواده‌های نگران بیرون محوطه‌ی دانشگاه خبر داد.

فارس حدود بیست دقیقه بعد یعنی ساعت ۲۳:۳۹ از قول رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف  نوشت:  فضای دانشگاه شریف آرام است و دانشجویی در این دانشگاه حضور ندارد. تمام دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه در خوابگاه‌ها مستقر شده‌اند و جوی آرام در دانشگاه برقرار است. دانشجویان فرزندان ما هستند. او به والدین اطمینان خاطر داد که حال دانشجویان خوب است و نباید تحت تاثیر کارخانه دروغ‌پردازی رسانه‌های بیگانه قرار گیرند.

جلیلی در ادامه گفته بود: عصر امروز تجمعی داخل دانشگاه برگزار شد، در حال حاضر دانشجویی در دانشگاه حضور ندارد، مگر دانشجوهایی که در آزمایشگاه‌ها در حال انجام امور تحقیقاتی خود هستند. رئیس دانشگاه شریف تاکید کرد مسئولان این دانشگاه پیگیر آزادی دانشجویانی هستند که طی روزهای گذشته بازداشت شده‌اند.

ایرنا بار دیگر ساعت ۵۰ دقیقه بامداد نوشت «اکنون» تجمع تمام شده و دانشجویان از دانشگاه خارج شده‌اند و دانشجویی در دانشگاه حضور ندارد. برخی افراد غیردانشجو بیرون دانشگاه و در خیابان آزادی تجمع کرده‌اند که منجر به ترافیک در آن محدوده شده و این افراد هم نهایتا با گاز اشک‌آور پلیس متفرق شدند.

 

Sharif 3

 

روایت انجمن اسلامی از اتفاقات یکشنبه

انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه‌ای دلیل اصلی تجمع روزهای شنبه و یکشنبه را خلف وعده‌ی رئیس دانشگاه مبنی بر آزادی تمام دانشجویان زندانی شریف عنوان کرد که هفته‌ی گذشته بازداشت شده بودند. بنا بر بیانیه‌ی این انجمن دانشجویان از حق خود برای اعتراض استفاده کردند ولی به ناگاه با حضور ماموران امنیتی و لباس شخصی مواجه شدند که به دانشجویان و اساتید دانشگاه حمله و دانشگاه را محاصره کردند. این محاصره و حملات برای ساعت‌ها ادامه داشت و  تعداد زیادی از دانشجویان زخمی و بازداشت شدند.

بنا بر نوشته‌ی این انجمن بیش از سی نفر از دانشجویان طی شب گذشته بازداشت شده‌اند.

روایت این تشکل از حضور وزیر علوم در دانشگاه نیز متفاوت است: «دکتر زلفی‌گل، وزیرعلوم، که ظاهرا به هدف کمک به دانشجویان تنها ساعتی پس از شروع درگیری خود را با سرعت به دانشگاه رساند، جز حمله به یکی از اساتید شناخته‌شده و خوش‌نام دانشگاه و انداختن مسئولیت همه‌ی خشونت‌های رخ‌داده بر گردن دانشجویان بی‌دفاع شریف کاری از پیش نمی‌برد.»

انجمن اسلامی دانشگاه شریف همچنین مدعی شده بر اساس فیلم‌ها و مستندات، شب قبل (شنبه نهم مهرماه) افراد لباس شخصی، دوربین و تجهیزات رادیویی را سردرب اصلی دانشگاه نصب کرده‌اند.

 

 

 • ناشناس ارسالی در

  تف به ذات اون دانشجوی بی همه چیز لاشخور مفت خور نوکر خارجی
  تو نجاست خوردی که حرف زشت زدی به مملکت بی عرضه بی لیاقت لاشخور وطن فروش

  • مینا ارسالی در

   یه مشت بی لیاقت شدن مسعولای ما. اخه بگو ادم ناحسابی دانشجوی دانشگاه شریف تو عمرش بجز خر خونی چیکار کرده.ک حالا یه مشت قلچماق ریختن ب جونشون.حیف این نخبه ها ک گیر اینا افتادن.هر چیم گفته باشن حرف حق بوده .مطمعنا حرف بدیم نزدن چون اگه اهل اینچیزا بودن اصن تو اون دانشگاه قبول نمیشدن

  • سلیمان ارسالی در

   مطمعنا خودت ذات نداری که به ذات کسی فوش میدی !!!

 • بی نام ارسالی در

  با فحش و ناسزای رکیک و سلاح سرد که نمیشه با ناز و نوازش برخورد کرد. به اینا هم میگند نخبه؟ به نظر من این تجمع یه سری انگل دانشجو بودند که لایق نخبه بودن نیستند.وگرنه که دانشگاه شریف چندهزار دانشجو داره.

  • حیدر ارسالی در

   انگل و ابله تویی مجسمه بلاهت اینا نخبه اند و میتونن با دانش وتخصصشون بلایی سره تو وامثال تو بیارن که اون سرش ناپیدا

 • Ala ارسالی در

  دلیل نمیشه چون داخل دانشگاه شریف هستن ، شریف باشن ، حق گفتن حرفای زشت و رکیک و نداشتن زیر سایه ی همین نظام درس خواندن قد که کشیدن نمکدون میشکنن

 • ناشناس ارسالی در

  باید بدونید من خودم سر کلاس بودم که یکی از اساتیدمون حرفای شرک میزد کلا ممکنه کسی که این دانشجوها رو تحریک کرده داخل خود دانشگاه بوده ....

 • نرگس ارسالی در

  خاک برسر اون دانشجوی بی ادب وبی لیاقتی که در امنیت کامل وهزینه های دولتی داره درس میخونه اینقدرهتاک وبی ادب شده ،اخی یکی نیست بگه ،ادب واخلاق لازمه ی وجود فردی هست که میخواداینده ی کشورمارابه پست بگیره

 • آرش ارسالی در

  باید با اون به اصطلاح دانشجویی که هتک حرمت و فحاشی میکند و محیط علمی رو با چاله میدون اشتباه گرفتن برخورد و آنان را اخراج کنند،اینا بعد از استفاده از امکانات این کشور در ایران نمی مانند و بخاطر خوش خدمتی به اربابانشان مهاجرت خواهندکرد.

 • الینا ارسالی در

  نخبه ک سهله ارشمیدس هم باشه وقتی تربیت نداشته باشه انگل محسوب میشه برای جامعه
  حیف اون صندلی دانشگاه
  ادب تربیت و اخلاق در قشر تحصیلکرده انتظارش بیشتره

 • هلیا ارسالی در

  در پاسخ به جوابیه کاربر محترم مینا
  که فرمودند ی مشت بی لیاقت ...
  پیشنهاد میکنم بجای دادن نظر تخصصی روی املاتون خیلی کار کنید این براتون بهتره تا کورکورانه از رفتار ناشایست و بی ادبانه دانشجو دفاع کنید.

 • سارا ارسالی در

  تا دیروز واکسن برکت ایرانی و که همین نخبه ها درست کرده بودن و مسخره میکردید و نمیزدید و خود تحقیری. .. حالا شدید حامی نخبه ها.. ایرانی اول پارادوکس بوده بعد دست و پا دراورده

 • گل یاس ارسالی در

  یه سری دانشجوهای که از امکانات مملکت استفاده میکنن از حق من وفرزندم میخورن ، درسشان که تموم شد از بودجه دولتی استفاده کردن می رن اون ور ، اونوقت بچه های ما که لیاقتشون بیشتر از اونها بود می مانند پشت در دانشگاه، می رن وبه وطن خودشون فحش میدن، نمیگن از کجا به کجا رسیدن ،

 • A.N ارسالی در

  دانشگاه محیط تعلیم و تربیت است. چطور بعضی از دانشجویانی که که صفت نخبه بودن را یدک می کشند بدون توجه به جایگاه خود و محیط مقدسی که در آن قرار داشتند خود را بازیچه دست دشمنان این آب و خاک قرار دادند و از ادبیاتی استفاده نمودند که نه شایسته دانشجو بوده و نه دانشگاه. خدا همه ما را هدایت و عاقبتمان را بخیر نماید.

 • S ارسالی در

  .تو دانشگاه باشی نمک دولت و بخوری نمکدون بشکنی ادم خجالت میکشه بگه دانشگاه شریف ببین با چه کسایی شدیم هشتاد میلیون.من جای مسئول اونجا باشم همه رو اخراج میکنم

 • هموطن ارسالی در

  اولآدانشگاه جای تعلیم وتربیت است. دومآاعتراض با فحاشی و بی تربیتی و آشوب نتیجه ایی در بر ندارد. سومآ وای بحال مردم ما که شما دانشجویانی که در چنین دانشگاهی قبول شدید و خودتون را نخبه فرض میکنید و میخواهید سرنوشت مردم را در دست بگیرید. اگر واقعآ دلسوز مردم هستیدونگران اوضاع مردم هستید باید حرف دل مردم را به دولت و مجلس انتقال بدهید.مردم به جای اینکه به حق قانونی خود برسند شما با این بی ادبی و اختشاش مردم را ازحق قانونی خود دور کردید و دشمنان را خوشحال. اما نکته مهم به دولتهاومجلسی ها که در این چند دهه بر سذ کار آمدند فقط وعده دروغ به مردم دادند وعمل نکردند. مردم از این وعده های دروغ و اختلاسهای میلیاردی بیت المال ومشکلاتی از قبیل پارتی بازی و گرانی و شغل و مسکن و ازدواج به ستوه در آمدند. تاکی دروغ به مردم.

 • حسین اهوازی ارسالی در

  پخمه بگیم بهتره تا نخبه، نخبه امثال شهید شهریاری، احمدی روشن و علیمحمدی بودند که بدرد مملکت خوردند نه وطن فروش‌های بی تربیت و هتاک که آبروی دانشجوی نخبه را بردند

 • محمد ارسالی در

  دانشجویان چیزهایی را فهمیدند که شما هنوز به ان نرسیدیدو نخواهید هم رسید.
  پس با عقل کوچک خویش دیگران را قضاوت نکنید .

  • طاه ارسالی در

   آره اونا خیلی فهمیده هستند که دارن کشورو ناامن میکنن و گند میزنن به آرامش فضای علمی ، شرط میبندم تو بیشتر از سیکل درس نخوندی اونوقت اینجا نطق میکنی ،

 • علی ارسالی در

  کلیه دانشجویان اغتشاشگر باید از دانشگاه اخراج شوند چون اگر قراره این دانشجویان در آینده مسئولین این نظام باشند باید به انقلاب و نظام پایبند باشند وگرنه ایران را دوشبه خواهند فروخت

 • سمین ارسالی در

  همه چیز که تحصیلات نیست ادبو شعور و بصیرت هم از اون مهم تره که اینا نداشتند.فکر کردن چون نخبه هستن هر غلطی دلشون میخواد باید انجام بدن ؟

 • نخبه ارسالی در

  به هر حال در هر جامعه ایی تنوع نظرات وجود دارد ولی عجیب است که این عزیزان تحت سیاست غرب و رسانه های غربی قرار گرفته اند چون هر چی با سوادتر باشی نباید گوسفند وار زندگی کنی اینکه شعارها بر اساس هتک حرمت باشه تقلید از بیرون دانشگاه و الواط و گروههای دشمن کشور است چرا شعارها را بر اساس خواسته های دانشجویی نگذاشته بودند ؟ هر چی هم حق داشته باشند روی صندلی ای می نشینند که در اثر رقابت سنگین کنکور بسیاری از با سوادها و درسخوانها از نشستن روی آن محرومند پس باید قدر بدانند .

 • سلیمان ارسالی در

  امان از نادانی انی که به عاقل گوید نادان، نادان تویی و پدرنادانت که نان نادانی داد بخوردت ، ازکی شده دانای شریف انگل ؟ تویی و ان که تخمت را انداخت انگل نه دانشجوی پاک و معترض که داد خواهی میخواهد با صدایش ، توف بر دهان ان کور و کرانی که نخبگان را فحش می دهد ، تا خود را با خاله مالی به جایی برساند انگل

  • ب ع ارسالی در

   کمی ادب ونزاکت هم چیز خوبیه سلیمان.هرچی به دهنت رسید گفتی.نخبه اول باید شعور وفرهنگ داشته باشه بعد علم .اینو یک بچه دبستانی هم میدونه.آقای علامه دهر

  • مهرداد ارسالی در

   از کی تو امثال تو شدین عاقل . اگر عقل داشتین همه وجودتون غیرتون با حرف دشمن این کشور امثال رجوی و علی نژاد ... نمی فروختین هر کی دانشجو باشد عاقله ؟ چند در صد دانشجو ها همون به اصطلاح دانشگاه نخبه ها بی سواد هستند خبر دلری؟حتی درحد ابتدایی سواد ندلرند . اگر تو امثال تو عاقل بودین و واقعا دانشجو بودین سرتون به همتون می ارزید گول اراجیف و شایعات بیگانگان را نمی خوردین.‌اگر سواد عقلی و تفکر داشتین می فهمیدین دانشجو با شعار و هتک حرمت و ناسزا گوی صدای ملتش نیست بلکه با علم و دانش صدای ملتش میشه . اگر تو امثال تو که دم از آزادی می زنید سواد داشتین آزادی را می تونستی معنی کنید از این غلط ها از این هتک حرمت ها به اعتقادات مردم نمی کردین ببند اون دهن کثیف. خفه شو . نه نخبه هستین نه غیرت دارین نه شرف .

 • مسعود عدالت دوست ارسالی در

  سلام،
  حیف بچه‌های که بخاطر یه اشتباه کوچولو پشت کنکور موندن،
  تا این پخمگان بی‌لیاقت و فحاش برن و صندلی‌های دانشگاه رو اشغال کنن...

  __گویا خطر تجزیه‌ی ایران عزیز رو نمی‌بینن که اینجوری آلت دست تلویزیون سعودی شدن

 • مجید ارسالی در

  ملا شدن چه آسان آدم شدن چه مشکل!!! دانشجوی نخبه ای که ادب و شخصیت نداشته باشه در آخر میشه پزشکی که بخیه از دست بچه کشید

 • ناشناس ارسالی در

  جالب است چندین سال است که صندلی های برتر را دهک دهجامعه گرفتند یعنی ۷۵ درصد از متمولین با تربیت اروپایی بی درد بل جدا کردن اموزش ها و امکانات برتر و تدریس برتر متمولین شدند نخبگان و قشر متوسط و ضعیف را با طلم در اموزش کردند پخمه تا باسوادان ثروتمند بر صعفا چیره شوند و الان شاهد دانشجویان بی درد و بی کمبود باشیم که دردشان بیحجابی باشد . اساتید هم که یالهاست با این قشر همراهند و نیمی کلا اروپا پسند نه ایرانی پسند . نتیجه ان هم شد فحاشی این قشرو اینکه ما نخبه ایم باسوزن تدریس و امکانات بالاتر فاز نخبگی بزنند و بر سر ملت محروم بکوبند سرمایه نیروهای جان برکف این چند هفته بودند که برای امنیتمان پر پر شدند وقتی ملت این را فهمیدند و خواهان مجازات دانشجویان و اساتید همراه با دشمن شدند ظلم اینده را بادست خود کور کردیم اگرنجنبید این ها اقازاده پرور و دزدان بعدی کشورند با عاز ما نخبه ایم باید بیشتر ببریم و بخوریم مردم بهوش باشید اینده را برای خود نابود نکنیم

 • فاطمی ارسالی در

  هرکس حرمت دانشگاه را بشکند سر یک مسئله ای که قابل حل هست این بلوا را به پا کند و زبانهای چند برابر به جامعه بزند باید با قدرت جلوش ایستاد واز دانشگاهی که هزاران نفر آرزوی آن را دارند بیرون انداخت

 • مهرداد ارسالی در

  اینکه دانشجو خیلی می دونه و عقل کله حرف بیهوده ای هست ‌‌. خیلی همون مثلا نخبه ها وارد اون دانشگاه یا پارتی داشتند و یا هزینه زیادی از جیب پدرانشان کردند . حالا اسمش نخبه است یا مخمل در رفتار و پیداشون مشخص و مشاوره حتی یه تعداد همون اساتید که مشغول تحریک و ایجاد هیجان کاذب در میان بز بچه های که اسم دانشجو را یدک می کشند. دشمن دشمنه خود فروخته و بی شرف چی در دانشگاه شریف چی در حوزه علمیه ها وجود دارد . حراست دانشگاه باید این خود فروخته های بی سواد و بی خانواده را شناسی و اخراج کنند . چون این جانور ها رفتنی هستند برای اینکه اون ور راحتر به ارباب هاشون ملحق شوند جو دانشگاه را بهم می ریزند . و شعار های که لیاقت خودشون خانوده هاشون و ارباب هاشون هست می دن . تف به اون علمی که تو دانشجو وطن فروش می خوای برای آینده فرزندان این کشور محیا می کنی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین