کد مطلب: 53901

رد تقاضای رئیس جمهور توسط کریستین امانپور

رئیسی برای خبرنگار CNN شرط حجاب گذاشت، مصاحبه لغو شد

رئیسی برای خبرنگار CNN شرط حجاب گذاشت، مصاحبه لغو شد

کریستین امان‌پور: «۴۰ دقیقه بعد از شروع مصاحبه، یک دستیار آمد. گفت که رئیس جمهور به من پیشنهاد داده که به دلیل ماه‌های محرم و صفر روسری سر کنم.»

«کریستین امان‌پور» خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان با انتشار توییتی از لغو مصاحبه‌اش با ابراهیم رئیسی در خاک آمریکا خبر داد. او در این توییت، علت لغو این گفت‌وگو را پیشنهاد تیم ابراهیم رئیسی برای سر کردن روسری عنوان کرده است. «امان‌پور» اشاره کرده که ابراهیم رئیسی، نخستین رییس جمهوری ایران است که چنین درخواستی از او داشته است.

این اتفاق در حالی رخ داده که رئیسی در مصاحبه اخیرش با شبکه سی‌بی‌اس آمریکا گفته بود که حجاب در ایران کاملا خودجوش است و زنان ایرانی به اختیار خود حجاب سر می‌کنند.

 

متن کامل توضیحات خبرنگار سی‌ان‌ان را در زیر می‌خوانید:

 

اعتراضات مردم سراسر ایران را فرا گرفته است. زنان پس از مرگ مهسا امینی در هفته گذشته و پس از دستگیری وی توسط پلیس امنیت اخلاقی در حال اعتراض به حجاب اجباری هستند. گروه های حقوق بشر می‌گویند حداقل ۸ نفر در جریان اعتراضات کشته شده‌اند. دیشب قصد داشتم از ابراهیم رئیسی در مورد همه این‌ها و مسایل دیگر سوال کنم. این قرار بود که اولین مصاحبه رئیسی در خاک ایالات متحده باشد که در جریان بازدید از نیویورک انجام شود. پس از هفته‌ها برنامه‌ریزی و هشت ساعت راه اندازی تجهیزات ترجمه، چراغ‌ها و دوربین‌ها، آماده بودیم. اما خبری از رئیس جمهور رئیسی نبود!

 

۴۰ دقیقه بعد از شروع مصاحبه، یک دستیار آمد. گفت که رئیس جمهور به من پیشنهاد داده که به دلیل ماه‌های محرم و صفر روسری سر کنم. من این پیشنهاد را مودبانه رد کردم. زیرا ما در نیویورک هستیم. جایی که هیچ قانون و سنتی در مورد حجاب وجود ندارد. من به آن‌ها گفتم که هیچ رییس‌جمهوری از ایران، قبلا این درخواست را از من نکرده بود.

 

دستیار به صراحت گفت که اگر من روسری نداشته باشم مصاحبه انجام نمی‌شود. او گفت که این درخواست برای حفظ احترام[به رییس جمهوری ایران] است و به وضعیت ایران و اعتراضاتی که کشور را فرا گرفته است. باز هم گفتم که نمی‌توانم با این شرط بی‌سابقه و غیرمنتظره موافقت کنم. بنابراین ما راه افتادیم و مصاحبه انجام نشد. با ادامه اعتراضات در ایران صحبت با رئیس جمهور می‌توانست اهمیت بسیاری باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین