کد مطلب: 53638

در ۱۶۰ کیلومتری مرز مهران اتفاق افتاد

۴۲ کشته و مصدوم در انفجار مینی‌بوس زائران

۴۲ کشته و مصدوم در انفجار مینی‌بوس زائران

یکشنبه در محدوده پمپ بنزین شهر شوملی عراق در ۱۶۰ کیلومتری مرز مهران سه خودرو با یکدیگر برخورد کردند. انفجار ناگهانی مینی‌بوس و ون باعث آتش‌سوزی مهیب و زخمی و کشته شدن تعدادی از زائران شد.

 

انفجار شدید مینی‌بوس حامل زائران در نزدیکی جایگاه پمپ بنزین شهر شوملی عراق ۱۱ کشته و ۳۱ مصدوم بر جا گذاشت.

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در این باره گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده به جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران ظهر یکشنبه در محدوده پمپ بنزین شهر شوملی استان بابل عراق در ۱۶۰ کیلومتری مرز مهران سه خودرو با یکدیگر برخورد کردند که ناگهان مینی‌بوس و ون منفجر شدند پس از این حادثه بلافاصله نیروهای جمعیت هلال احمر به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: شدت حادثه آن‌قدر بالا بوده که مشخص نیست چه تعداد زائر ایرانی و عراقی قربانی حادثه شده‌اند اما در پی وقوع این انفجار ۳۱ نفر مصدوم شدند و گزارش‌ها حاکی از آن است که دست‌کم ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند ولی به علت سوختگی شدید قابل شناسایی نیستند. در بین مصدومان چند ایرانی نیز وجود دارد و تلاش برای شناسایی هویت و ملیت جانباختگان ادامه دارد. طاهر درودی، معاون مرکز پزشکی هلال احمر نیز گفت: حادثه در نزدیکی پمپ بنزین اتفاق افتاده است. یک دستگاه مینی‌بوس از پشت به یک ون برخورد کرده و به علت وجود کپسول گاز در خودروی ون ناگهان انفجار مهیبی رخ داده و یک کامیون که جلوتر از ون ایستاده بود نیز منفجر شده است. یک دستگاه اتوبوس آمبولانس را اعزام کردیم تا بعد از این‌که بیماران در بیمارستان کار‌های اولیه‌شان انجام شد به مرز و داخل ایران منتقل شوند. محمدکاظم آل‌صادق سفیر ایران در عراق گفت: همه مسافران ون ایرانی بودند و به احتمال زیاد ۱۱ قربانی حادثه هم ایرانی هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین