کد مطلب: 53568

گلریزان چتر نجات و عطاویچ برای نجات سرباز محکوم به قصاص

گلریزان چتر نجات و عطاویچ برای نجات سرباز محکوم به قصاص

گروه چتر نجات و رستوران زنجیره‌ای عطاویچ برای نجات جان یک سرباز محکوم به قصاص، با حضور هنرمندان‌، بازیگران و ورزشکاران سرشناس اقدام به برگزاری یک گلریزان با فروش محصولات غذایی عطاویچ می‌کنند.

 

گروه خیریه «چتر نجات» با همراهی رستوران زنجیره‌ای «عطاویچ» برای نجات یک سرباز محکوم به قصاص شنبه ۱۹ شهریور‌ماه اقدام به برگزاری یک مراسم گلریزان برگزار می‌کنند.

طبق هماهنگی‌های به عمل آمده گروه چتر‌نجات  با مالک رستوران زنجیره‌ای عطاویچ قرار است تمام درآمد حاصل از فروش روز شنبه ۱۹‌ شهریور‌ماه از صبح تا شب صرف تامین دیه درخواستی اولیای دم مقتول شود.

به گزارش فراز در این مراسم گلریزان هنرمندان، بازیگران و ورزشکاران سرشناس کشور از جمله «محمود شهریاری»، مجری سابق تلویزیون، «سیاوش چراغی‌پور» و «علی‌رضا استادی» بازیگران سینما و تلویزیون، «آیدین خطایی‌» ورزشکار وبازیگر سینما و «جعفر یازرلو»‌، گزارشگر و گوینده ۲۰:۳۰ و تعدادی دیگر از ملی پوشان ورزشی کشور برای برگزاری باشکوه این مراسم به منظور نجات این سرباز محکوم به قصاص از چوبه‌دار حضور به هم می‌رسانند.

براساس این گزارش «هاشم»، سرباز ۲۰ ساله در ۲۷ آبان‌ماه سال ۱۳۹۷ در منطقه «نفت شهر» به خدمت سربازی مشغول بود که هم خدمتی او با شلیک یک گلوله به قتل می‌رسد و هاشم خود را به عنوان قاتل به فرمانده پادگان معرفی می‌کند. در جریان بازجویی‌ها هاشم دلیل ارتکاب قتل را به این صورت بازگو می‌کند که گلوله به صورت تصادفی از اسلحه او شلیک شده است. او به فرماندهان خود گفته بود که هیچ دشمنی و دعوایی با مقتول نداشت و تنها دلیل مرگ مقتول همین موضوع است که به آن اشاره کردم. 

پس از آن پرونده این قتل جهت رسیدگی به دادسرا رفت و در ابتدا این قتل «شبه قتل» شناخته شد. با اعتراض اولیای دم پرونده در مراحل بعدی دادرسی هاشم به اتهام قتل به قصاص محکوم شد و تاریخ اجرای حکم قصاص به اولیای دم مقتول اعلام شد. قرار بود چهارشنبه ۹‌شهریور با حضور اولیای دم مقتول در جایگاه اجرای حکم این سرباز به چوبه‌دار سپرده شود؛ اما با تلاش قابل تقدیر و وساطت دادستان نظامی کرمانشاه، رئیس اجرای احکام دادسرای نظامی و تعدادی از فرماندهان نظامی، معتمدین و ریش سفیدان اولیای دم مقتول تا ۳۱‌شهریور ماه به این سرباز محکوم به قصاص فرصت دادند که مبلغ دیه یک انسان مسلمان را پرداخت کند. 

با توجه به عدم تمکن مالی خانواده روستایی هاشم، مسؤولین نظامی و قضایی استان کرمانشاه اقدام به برگزاری یک گلریزان کردند و در این رابطه مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان از دیه ۶۰۰ میلیونی یک فرد مسلمان تامین شد.

c84adc04-3df1-41df-adb4-5e123efc5fe2

 

با توجه به کسر بودن ۳۰۰ میلیون دیگر موضوع به خبرنگار فراز اعلام شد. با طرح پرونده نجات این سرباز در گروه صلح‌یاران دادسرای جنایی تهران، گروه خیریه چتر‌نجات برای نجات جان این سرباز بی‌بضاعت محکوم به قصاص اعلام آمادگی کرد و با هماهنگی‌های به عمل آمده این گروه با رستوران زنجیره‌ای عطاویچ تمام فروش محصولات غذایی این رستوران در روز شنبه ۱۹ شهریور‌ماه صرف نجات این سرباز محکوم به قصاص می‌شود. حضور هموطنان نیکوکار در خرید محصولات غذایی عطاویچ در تاریخ یاد شده ضمن رقم زدن خاطره‌ای دلنشین در کنار هنرمندان و ورزشکاران سرشناس کشور، منجر به نجات جان یک سرباز محکوم به قصاص از چوبه‌دار می‌شود که بنا به گفته فرماندهان و هم‌رزمان او هیچ عمدی در قتل مقتول وجود نداشته است و فقدان مستندات و ادله محکمه پسند سرنوشت او را به چوبه‌دار ختم کرد. اینک با بزرگ‌منشی اولیای دم مقتول و رضایت آن‌ها  به دریافت دیه یک فرد مسلمان با تامین مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان این سرباز جوان از اجرای حکم قصاص نجات پیدا خواهد کرد. گروه چتر‌نجات با اقدامات انسان‌دوستانه خود تا کنون ۴۸ زندانی محکوم به قصاص را از چوبه‌دار نجات داده است و نجات جان این سرباز جوان چهل و نهمین نجات یافته از چوبه‌دار لقب خواهد گرفت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین