کد مطلب: 53561

کودک‌ربایی به بهانه نذری گرفتن

 کودک‌ربایی به بهانه نذری گرفتن

دختر ۶‌ساله‌ای که در مسجدی در خیابان شوش توسط زنی جوان ربوده شده بود با تلاش کارآگاهان پلیس پایتخت به آغوش خانواده بازگردانده شد.

 

زن جوانی که به بهانه گرفتن غذای نذری، نوه ۶‌ساله زن میانسال را ربوده بود، هنگامی‌که خود را در محاصره پلیس دید کودک را رها کرد و گریخت.

به گزارش فراز، ظهر دوشنبه ۱۴ شهریور، زنی میانسال در حالتی پریشان و درمانده با پلیس تماس گرفت و از ربوده شدن نوه‌اش در مسجد توسط یک زن جوان خبر داد. این زن در خصوص ماجرای دزدیده شدن نوه‌اش به پلیس گفت: «همراه با «نرگس»‌، نوه دختری‌ام برای خواندن نماز ظهر به مسجدی در نزدیکی خانه‌مان در میدان شوش رفته بودم‌، زن جوانی کنارم نشسته بود‌. وقتی خواستم نمازم را شروع کنم به بهانه نذری گرفتن برای نوه‌ ‌۶‌‌ساله‌ام از من خواست تا نوه‌ام را همراه او بفرستم تا برای او غذای نذری بگیرد. من هم به او اجازه دادم که نوه‌ام را همراه خود ببرد و خودم مشغول نماز خواندن شدم». 

این زن میانسال در ادامه صحبت‌های خود نحوه ربوده شدن نوه‌اش را تشریح کرد: «نمازم که تمام شد، متوجه شدم کیف دستی‌ام که داخل آن تلفن همراه و کارت بانکی و مقداری پول بود را با خود برده است. بعد از آن به خیال آن‌که هر لحظه ممکن است آن زن همراه با نوه‌ام از راه برسد حدود یک ساعت منتظر نوه‌ام و زن ناشناس در مسجد ماندم اما از آن‌ها هیچ خبری نشد». 

 

درخواست ۵۰ میلیون برای بازگرداندن کودک ربوده شده

 

این مادر بزرگ در ادامه ماجرا از تماس زن کودک ربا با دامادش خبر داد و گفت: « ناراحت و پریشان به خانه برگشتم‌، پس از چند لحظه زن ناشناس از تلفن همراه من که با کیفم دزدیده بود با دامادم تماس گرفت. او به دامادم گفت که نرگس را دزدیده است و برای بازگرداندن او ۵۰ میلیون تومان مطالبه کرد».

 پس از اعلام این گزارش به پلیس، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت موضوع را در دستور کار خود قرار داده و وارد عمل شدند. پلیس به خانواده نرگس آموزش‌هایی در خصوص چگونگی ادامه مذاکرات با زن کودک ‌ربا داد. در ادامه بررسی‌ها و با آموزش‌های کارآگاهان، خانواده نرگس از زن کودک ربا خواستند تا شماره کارتی برای ارسال پول به آنها بدهد. در این مرحله زن ناشناس شماره کارت مادر بزرگ نرگس را که داخل کیف دستی‌اش بود و رمز آن‌را در اختیار داشت به خانواده او داد.

d9e0c43d-3eb7-4dcc-a06d-9b9f1c739f03

 

 ردیابی زن کودک ربا و پیدا کردن نرگس توسط پلیس

 

تحقیقات پلیس تا ساعت ۷ شب ادامه داشت ادامه داشت تا اینکه زن کودک ربا در پارکی واقع در خیابان خراسان ردیابی شد. پارک به محاصره کارآگاهان اداره یازدهم و ماموران کلانتری ۱۱۶ مولوی در آمد. در این هنگام رییس اداره مبارزه با آدم ربایی با تلفن مادر‌بزرگ نرگس که در اختیار زن کودک ربا بود تماس گرفت و او را مجاب کرد که کودک ربوده شده را رها کند. بدنبال این صحبت‌ها زن کودک ربا در حالی که خود را در محاصره پلیس دیده بود نرگس را در خیابان رها کرد و به سرعت از آن محدوده متواری شد. 

سرهنگ مرتضی نثاری، معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت با اعلام جزئیات این خبر گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس، نرگس در کمتر از ۶ ساعت به آغوش خانواده‌اش بازگردانده شد و تحقیقات برای دستگیری زن کودک ربا ادامه دارد.

 

 

مولف : شهریار کریمی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین