|
کد مطلب: 52470

فراز گزارش می‌دهد:

گلریزان سینمایی برای نجات ۲ نوجوان از چوبه دار

گروه «صلح‌یاران» دادسرای جنایی تهران برای نجات ۲ نوجوان زیر ۱۸ سال از اجرای حکم قصاص با یاری هنرمندان تئاتر وسینما روز جمعه ۷ مرداد‌ماه با اکران فیلم سینمایی «‌مجبوریم‌» اقدام به گلریزان سینمایی می‌کند.

                             

فیلم سینمایی «‌مجبوریم‌» برای نجات ۲ نوجوان محکوم به قصاص به روی پرده «‌پردیس سینمایی ارگ تجریش‌» می‌رود.            

گروه «‌صلح‌یاران‌» دادسرای جنایی تهران پس از نجات ۳۰ زندانی از اجرای حکم قصاص، بار دیگر به منظور ایجاد صلح و امنیت اجتماعی در جامعه با همراهی هنرمندان متعهد تئاتر و سینما اقدام به برگزاری یک گلریزان سینمایی برای نجات دو نوجوان محکوم به قصاص می‌کند.                                                                                                                                    

این دو نوجوان که «‌مجید‌» و «‌حمید‌» نام دارند هر کدام در حالی‌که به سن ۱۸ سالگی نرسیده بودند در پرونده‌هایی جداگانه مرتکب قتل شده‌اند و هر دو روی هم رفته تا این لحظه ۳۲ سال در زندان به سر برده‌اند. مجید که در سن ۱۷ سالگی به خاطر درگیری با یک راننده اتوبوس با ضربه یک جسم نوک تیز او را به قتل رساند اکنون به ۳۹ سالگی رسیده است. این زندانی محکوم به قصاص به دلیل قتلی که در سال ۱۳۷۹ انجام داده است، ۲۲ سال از شیرین‌ترین دوران نوجوانی و جوانی خود را در زندان سپری کرده است و در طول دوران حبس پدر و مادر خود را نیز از دست داده است. مجید اکنون در زندان‌، به زندانی بی‌ملاقاتی معروف است. کسی که روزهای ملاقات چشم انتظار کسی نیست و در روزهای ملاقات در دلش به زندانی‌هایی که ملاقاتی دارند «‌خوش به‌حالتان‌‌» می‌گوید و حسرت می‌خورد.

حمید، دیگر زندانی محکوم به قصاص نیز در حالی‌که بیش از ۱۷ سال سن نداشت به اتهام قتل به زندان افتاد. او اکنون به سن ۳۲ سالگی رسیده است و ۱۵ سال از زندگی خود را به خاطر قتل کسی که قصد تعرض به او را داشت در زندان به سر می‌برد. عدم بضاعت مالی باعث شده است که این ۲ زندانی سال‌های زیادی را در زندان سپری کنند، بی آنکه کسی از حال و روز آن‌ها و زجری که در طول سال‌های طولانی کشیده‌اند خبری داشته باشد. گردش روزگار پرونده این ۲ زندانی را به گروه صلح‌یاران دادسرای جنایی تهران رساند و این گروه برای تاُمین مبلغ دیه درخواستی اولیای دم تلاش‌های خود را آغاز کرده‌اند تا با نجات این ۲ زندانی، شمار نجات یافتگان از اجرای حکم قصاص را در مدت یک سال و نیم به عدد ۳۲ برسانند. در این میان عوامل فیلم سینمایی «‌مجبوریم‌»‌، به خصوص «‌رضا درمیشیان‌» که نویسنده‌، کارگردان‌ و تهیه کننده این فیلم است با اعلام آمادگی برای یاری‌رسانی به نجات این ۲ زندانی محکوم به قصاص با اختصاص یک سانس اکران این فیلم در سالن پردیس سینمایی ارگ تجریش‌، تمام فواید حاصل از فروش این فیلم را به نجات این دو زندانی از چوبه دار تقدیم کرده‌اند. این فیلم که  محصول ۱۳۹۷ است یک درام خانوادگی و اجتماعی است و بازیگران برجسته‌ای مانند فاطمه معتمد‌آریا‌، ژاله علو‌، پارسا پیروزفر، بهمن فرمان‌ فرمان آرا، نگار جواهریان‌، پردیس احمدیه، مجتبی پیرزاده، بابک کریمی، همایون ارشادی، پریوش نظریه، رضا بهبودی، احمد حامد و مریم بوبانی به ایفای نقش پرداخته‌اند.           

این فیلم ساعت ۱۹ روز جمعه ۷ مرداد‌‌ماه در سالن پردیس سینمایی ارگ تجریش برای نجات و آزادی این ۲ زندانی محکوم به قصاص به روی پرده می‌رود. هم‌وطنان نیکوکاری که نمی‌توانند در روز اجرا در سالن محل اکران فیلم حضور داشته باشند و تمایل دارند در نجات جان این دو زندانی شریک باشند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۸۱۸۰۷۲۸۵۹۳ که زیر نظر دادسرای جنایی تهران و به نام پیکانی‌، علیمرادیان و حلاج، که از صلح‌یاران دادسرای جنایی تهران هستند واریز نمایند. شماره تلفن ۶۶۶۴۰۶۱۹ داخلی ۳۹۷ واحد مردمی گروه صلح‌یاران پاسخگوی هموطنان نیکو‌کار در این خصوص است.                             

           

 

                                                                                                                                   

 

 

 

مولف : شهریار کریمی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار