کد مطلب: 49782

ادامه فشارها برای تعطیلی موسسه «نور سپید هدایت»

آب سرپناه زنان بی‌خانمان شوش را قطع کردند!

صبح امروز، ۲۱ دیماه آب مرکز جامع کاهش آسیب بانوان در میدان شوش توسط اداره آب تهران قطع شد.

دلیل این اقدام عدم پرداخت قبض ۱۱۹ میلیون تومانی این مرکز اعلام شده است. قبوض این مرکز تا پیش از این توسط شهرداری منطقه ۱۲ تهران پرداخت می‌شده اما شهرداری در ماه‌های اخیر از این کار سر باز زده است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که مرکز یاد شده روزانه پذیرای حدود ۲۰۰ زن بی‌سرپناه در منطقه شوش است و با قطع آب مرکز این زنان در شب جایی برای اسکان نخواهند داشت. 

 

پناهگاه زنان بی‌سرپناه شوش را تعطیل نکنید!

 

ساختمان محل استقرار مرکز جامع کاهش آسیب بانوان در منطقه شوش از سال ۹۸ و طی یک تفاهم‌نامه با هدف ارائه خدمات به زنان بی‌سرپناه در اختیار موسسه نور سپید هدایت قرار گرفته بود. این موسسه دارای مجوز فعالیت از بهزیستی است. از مردادماه امسال به بعد و با پایان مهلت تفاهم‌نامه یاد شده، شهرداری منطقه 12 بر عدم تمدید این تفاهم‌نامه تاکید دارد و در تمام این مدت خواستار پایان فعالیت مرکز جامع کاهش آسیب بانوان در محل پارک شوش شده است. 

 

پیشتر سپیده علیزاده، مسئول مرکز جامع کاهش آسیب بانوان در گفت و گو با «فراز» درباره مجموعه فشارهای مختلفی که با هدف تعطیلی این مرکز انجام می‌شود توضیح داده بود. اکنون به نظر می‌رسد قطع آب مرکز یاد شده بخش جدیدی از این مجموعه فشارهاست. 

 

مافیای فحشا در کمین زنان بی‌سرپناه

 

 

گفتنی است مددجویان مرکز جامع کاهش آسیب بانوان ساعتی پس از قطع آب این مرکز برای گفت و گو با شهردار منطقه 12 در محل این شهرداری حاضر شده‌اند اما طبق آخرین اخبار هنوز امکان این گفت و گو برای طرح مشکلات آنها فراهم نشده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار