کد مطلب: 47523

دخترانی که فروخته شدند...

این فیلم نمونه کوچکی از فاجعه فقر و نگون بدبختی زنان و دختران مناطق محروم مرزی ما بخصوص در استان سیستان و بلوچستان است که ناخواسته به «ازدواج شرعی» و نه «رسمی» مردان خارجی در آمده اند، اما به واقع به مبلغی ناچیز فروخته شده اند.

 مردان متاهلی که در کشور خود زن و فرزند دارند اما برای کار به ایران آمده اند و در مدت اقامت در ایران هم زن ایرانی می گیرند / می خرند  تا بواسطه همسر ایرانی اش، اجازه اقامت و کار داشته باشند و هم جبران دوری از زن و همسر را بنمایند. 

 

مردان بی تعهدی که در نیمه راه زن و فرزند را بی هیچ پشتوانه ای رها می کنند و به سر منزل اصلی خود باز می گردند و ما می مانیم و زنان بیچاره ای که حتی کوچکترین مدرکی برای اثبات زوجیت و یا هویت مردی به نام شوهر را ندارند و از سویی از هیچ حقوق مدنی و اجتماعی هم برخوردار نیستند. 

 

سیاستگذاران و قانونگذاران فرهیخته ما هم به جای آسیب شناسی و حل ریشه ای معضل ، زمینه افزایش این دست تعدی ها به حرمت و شرف زنان و دختران معصوم ایرانی را فراهم کردند. چندی پیش معاون وزیر کشور گله داشت که از طرح اقامت به سرمایه گذاران خارجی حتی ۱ نفر هم استقبال نکرد و یکی نبود تا بگوید وقتی شما امکان دسترسی مردان خارجی به اقامت دائم در ایران را به اندازه هزینه یک صیغه نامه و چند میلیون تومان ناقابل برای خرید زن ایرانی ، تنزل داده اید ، چرا طرف ۲۵۰ هزار دلار پول بیاورد ؟

حجم ویدیو: 58.06M | مدت زمان ویدیو: 00:02:44 دانلود ویدیو

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار