کد مطلب: 46439

ذخیره سد زاینده‌رود به 271 میلیون مترمکعب رسید

سرپرست معاونت حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به ظرفیت 20 درصدی آب در مخزن سد زاینده‌رود، گفت: ذخیره مخزن این سد امروز به 271 میلیون مترمکعب رسید.

 "محمود چیتیان" درباره آخرین وضعیت سد زاینده‌رود اظهار داشت: ذخیره مخزن سد زاینده‌رود امروز به 271 میلیون مترمکعب رسید و ورودی به آن هم اکنون 6.3 مترمکعب بر ثانیه است.

وی با اشاره به اینکه میزان خروجی از سد 25 متر مکعب بر ثانیه است، افزود: میزان بارندگی در سرشاخه اصلی حوضه زاینده‌رود از ابتدای سال آبی (مهر ۹۹) تاکنون 821.7 میلی‌متر ثبت شده که در مدت مشابه سال گذشته 1176.9 میلی‌متر و در بلندمدت 1355.8 میلی‌متر بوده است.

چیتیان یادآور شد: با توجه به افزایش حجم خروجی از سد زاینده رود در تیرماه سال جاری و ذخیره آب موجود، هرگونه تغییر دبی خروجی از سد بر اساس مصوبات کارگروه سازگاری با کم آبی و همچنین برنامه ابلاغی منابع و مصارف حوضه زاینده‌رود انجام خواهد شد.

سد زاینده‌رود با ظرفیت مؤثر یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب به عنوان یکی از اصلی‌ترین سدهای مرکز کشور و تأمین کننده آب شرب، محیط زیست، کشاورزی و صنعت در منطقه مرکزی ایران است. این سد قوسی شکل که سال ۱۳۴۹ به بهره‌برداری رسید در ۱۱۰ کیلومتری غرب اصفهان در شهرستان چادگان قرار دارد.

منبع:ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار